Kaip išsirinkti geriausią Kalėdų eglutę: ką reikia žinoti?


Išsirinkti kalėdinę eglutę yra labai svarbi užduotis, į kurią reikėtų žiūrėti atsakingai, jei nenorite, kad iki Naujųjų metų nukristų visi spygliai. Tačiau ekspertai pasidalijo keliais patarimais, kurie padės išsirinkti tobulą eglutę jūsų namams.

Kalėdų eglutės pasirinkimas yra viena svarbiausių Kalėdų ir Naujųjų metų tradicijų. Ir tai prisiminimas, kurį branginsite visus metus, todėl geriausia išsirinkti puikią eglutę, kuri žaliuos visą šventinį sezoną.

Pasirinkite vietą

Prieš eidami į parduotuvę ar į vietą, kur pirksite eglutę, pirmiausia turite nustatyti, kurioje tiksliai namų vietoje norite ją pastatyti. Stenkitės vengti vietų, esančių netoli šilumos šaltinių, pavyzdžiui, radiatorių, saulės apšviestų langų ir televizorių.

Taip pat geriausia eglutę statyti tokioje vietoje, kur aplink vaikšto mažiau žmonių, kad išvengtumėte atsitiktinių susidūrimų. Apsvarstykite, kokio aukščio eglutę norite įsigyti, kad tarp lubų ir eglutės viršaus būtų pakankamai vietos.

Eglės spygliai

Pasirinkite norimą Kalėdų eglutės tipą

Kiekviena eglutės rūšis skiriasi nuo kitų, todėl prieš pirkdami kalėdinę eglutę turėtumėte nuspręsti, kokios norite. Pavyzdžiui, jei turite vaikų, geriau rinktis pušis arba eglutes minkštais spygliais, o ne įprastas eglutes, kurios turi aštrius ir trumpus spyglius, kurie gali būti skausmingi, jei ant jų užlipsite.

Atkreipkite dėmesį į šakų ilgį. Kai kurios eglutės gali atrodyti labai tvarkingos ir gerai nupjautos, tačiau parsinešę namo pamatysite, kad ant jų labai sunku pakabinti papuošimus. Taip pat nepamirškite įsitikinti, kad medžio kamienas yra tiesus, antraip teks įdėti daug pastangų vien tam, kad medį pastatytumėte savo namuose.

Apžiūrėkite jį iš visų pusių

Norėdami tinkamai įvertinti eglutę, turite atsitraukti nuo jos kelis metrus ir apžiūrėti ją keliais kampais. Turite rasti šakotą, geros formos, spalvos ir malonaus kvapo medelį. Kamienas turėtų būti tiesus ir pro spyglius nesimatyti.

Po to turėtumėte patikrinti pasirinkto medžio kamieną. Jis turėtų būti šiek tiek lipnus. Taip pat galite pirštais sulenkti spyglius per pusę: šviežio medžio spygliukai turėtų lūžti, o pušies – sulinkti, bet nesulūžti.

Taip pat galite paimti šaką ir patraukti ją į save. Jei rankoje jaučiate spyglius, vadinasi, medis jau pradėjo džiūti. Dar vienas būdas patikrinti medžio šviežumą – lengvai bakstelėti nupjautu medžio galu į žemę. Jei nukrenta keli spygliai, nėra ko nerimauti, bet jei medis pradeda trupėti, turėtumėte ieškoti kito medelio.

Taip pat skaitykite:

Išeiti iš AMP versijos