Kaip išvalyti dulkes iš nešiojamojo kompiuterio?

Dulkes kompiuteryje

Jei nešiojamąjį kompiuterį naudojate metus ar dvejus, jis gali būti pilnas dulkių. Dulkės užkemša ventiliatorius, ventiliacijos angas ir radiatorius, todėl kompiuteris negali tinkamai atvėsti. Galite pašalinti nemažai šių dulkių, net jei negalite atidaryti nešiojamojo kompiuterio.

Susidariusios dulkės gali trukdyti kompiuteriui tinkamai atvėsti, o tas karštis gali net sugadinti įrangą. Nešiojamojo kompiuterio ventiliatoriai gali veikti visu pajėgumu ir taip išsikrauti akumuliatorius. Nešiojamasis kompiuteris gali net sumažinti savo našumą, kad išliktų vėsus.

Isvalyti kompiuteri

Jei galite atidaryti nešiojamąjį kompiuterį

Dauguma nešiojamųjų kompiuterių, ypač naujesnių, nėra sukurti taip, kad juos galėtų atidaryti patys naudotojai. Tai kelia rimtą problemą. Stacionariame kompiuteryje išjungtumėte kompiuterį, atidarytumėte korpusą, išpūstumėte jį suspausto oro balionėliu ir uždarytumėte korpusą. Panašiai galėtumėte išvalyti dulkes iš nešiojamojo kompiuterio – jei tik būtų būdas jį atidaryti ir patekti į vidų.

Jūsų nešiojamasis kompiuteris gali turėti apatinį skydelį (arba kelis apatinius skydelius), kurį galima atsukti, kad patektumėte į vidų. Patikrinkite savo nešiojamojo kompiuterio vadovą arba ieškokite specialaus „aptarnavimo vadovo” konkrečiam nešiojamojo kompiuterio modeliui internete. Išjunkite nešiojamąjį kompiuterį, išimkite akumuliatorių ir atsukite skydelį, kad patektumėte į nešiojamojo kompiuterio vidų.

Priklausomai nuo nešiojamojo kompiuterio, skydelio atidarymas gali panaikinti garantiją arba ne.

Suspausto oro balionėliu išpūskite nešiojamojo kompiuterio vidines dalis. Įsitikinkite, kad dulkes pučiate iš nešiojamojo kompiuterio korpuso. Pavyzdžiui, galite pūsti labiau link nešiojamojo kompiuterio ventiliacijos angų, kad dulkės būtų išpučiamos pro jas ir išnešamos iš nešiojamojo kompiuterio.

Rekomenduojame naudoti suslėgtą orą, dar vadinamą konservuotu oru. Nenaudokite vakuumo ir būkite ypač atsargūs, jei vietoj suspausto oro nusprendėte naudoti oro kompresorių.

Baigę darbą, galite vėl prisukti skydelį, prijungti akumuliatorių ir įjungti nešiojamąjį kompiuterį. Jis veiks daug geriau, o jo ventiliatoriai turėtų suktis rečiau.

Jei negalite atidaryti nešiojamojo kompiuterio

Nesvarbu, ar norite atnaujinti nešiojamojo kompiuterio aparatinę įrangą, ar tiesiog išvalyti dulkes, gamintojai nenori, kad atidarytumėte daugumą nešiojamųjų kompiuterių. Tačiau dulkės nešiojamojo kompiuterio viduje kaupiasi nepriklausomai nuo to, ar galite jį atidaryti patys, ar ne.

Net jei negalite atidaryti nešiojamojo kompiuterio, vis tiek galite pabandyti pašalinti dalį dulkių. Paimkite suspausto oro balionėlį, nukreipkite jį į nešiojamojo kompiuterio aušinimo angas ir kelis kartus trumpai papūskite į jas oro. Jei pasiseks, oro srovės išmuš dalį dulkių ir jos pasišalins iš nešiojamojo kompiuterio ventiliacijos angų. Visų dulkių iš nešiojamojo kompiuterio neišpūsite, bet jos bent jau nebeužkimš ventiliacijos angų, ventiliatorių ir bet ko kito, prie ko jos prilipusios. Tai nėra idealus būdas išvalyti dulkes iš nešiojamojo kompiuterio, tačiau tai gali būti viskas, ką galite padaryti.

Jei jūsų nešiojamasis kompiuteris turi rimtų problemų dėl perkaitimo ir negalite jo išvalyti patys, gali tekti kreiptis į gamintoją dėl aptarnavimo. Jei jam vis dar galioja garantija, tikėkimės, kad jie turėtų jums padėti.


Taip pat skaitykite:

Išeiti iš mobilios versijos