Kaip išvalyti klaviatūrą nuo dulkių ir kitų teršalų: tai padaryti galima vos per 10 minučių


Kad išvengtumėte kimbančių klavišų, turite žinoti, kaip namuose išvalyti kompiuterio klaviatūrą. Anksčiau ar vėliau visi stacionariųjų ir nešiojamųjų kompiuterių naudotojai susiduria su problema, kai klaviatūra užsiteršia ir pradeda blogai veikti. Šiame straipsnyje papasakosime, kaip išvalyti kompiuterio klaviatūrą.

Klaviatūros valymas
Klaviatūros

Kaip valyti klaviatūrą – instrukcijos

Valymas gali būti paviršinis arba giluminis, todėl metodai, kaip valyti kompiuterio klaviatūrą namuose, labai skirsis. Jeigu klaviatūra užteršta dulkėmis ir maisto likučiais, bus atliekamas paviršinis klaviatūros valymas. Jeigu ant klaviatūros buvo išlietas skystis, paprasto valymo nepakaks, teks griebtis giluminio klaviatūros valymo.

Norėdami išvalyti klaviatūrą, pirmiausia ją reikia apversti ir šiek tiek pakratyti, dalis stambių nešvarumų tiesiog iškris. Tada reikia paimti nedidelį šepetėlį ir juo pašalinti dulkes ir kitas šiukšles, įstrigusias angose tarp mygtukų.

Svarbu žinoti, kaip išvalyti klaviatūrą nuo dulkių sunkiai prieinamose vietose: tai galite padaryti dulkių siurbliu arba suspausto oro balionėliu. Taip pat galite pasiimti paprastą plaukų džiovintuvą, bet pūsti tik šaltu oru.

Riebalus nuo kompiuterio klaviatūros paviršiaus galima veiksmingai pašalinti popierinėmis servetėlėmis arba mikropluošto audiniu. Nenaudokite šlapių servetėlių, nes jose esantis skystis gali sugadinti klaviatūros mikroschemas.

Kruopštesnį klaviatūros valymą reikėtų atlikti kas šešis mėnesius. Štai kaip tai padaryti žingsnis po žingsnio:

  1. Prieš pradėdami geriausia nufotografuoti klaviatūrą.
  2. Tada ją apverskite ir atsukite visus varžtus nuo galinės dalies.
  3. Dabar iš klaviatūros viršaus švelniai išspauskite visus klavišus į išorę, išskyrus Enter.
  4. Po to įdėkite klavišus į kriauklę ir nuplaukite juos tekančiu vandeniu. Ypač nešvariose vietose išvalykite juos dantų šepetėliu. Palaukite, kol klavišai išdžius.
  5. Viršutinės dalies plastiką nuplaukite vandeniu ir leiskite jam išdžiūti.
  6. Turime grąžinti mygtukus į pradines vietas, surinkti abi klaviatūros puses ir priveržti varžtus.
  7. Po to būtinai prijunkite klaviatūrą prie kompiuterio ir patikrinkite, ar visi mygtukai veikia tinkamai.
Nešiojamo kompiuterio klaviatūros valymas

Kaip išvalyti nešiojamojo kompiuterio klaviatūrą – tai taip pat paprasta

Prieš valydami nešiojamojo kompiuterio klaviatūrą taip pat turėtumėte ją nufotografuoti. Pradėkite nuo klavišų, kurie pritvirtinti fiksatoriais, nuėmimo: naudokite segtuką arba plokščią atsuktuvą, kad juos nuimtumėte. Būkite itin atsargūs, kad nesulaužytumėte plastiko.

Tada nuvalykite tvirtinimo vietas servetėle arba drėgnu skudurėliu, ypatingą dėmesį skirdami sujungimams. Mygtukus reikėtų plauti vandeniu su muilu arba antiseptiku. Išdžiovintus mygtukus vėl sudėkite atgal, geriau pradėti nuo didžiųjų mygtukų, o tada sudėti likusius.

Ką daryti, jei ant klaviatūros išsiliejo vanduo, arbata ar bet koks kitas gėrimas? Turėtumėte nedelsdami ją apversti ir gerai pakratyti. Tada kruopščiai nuvalykite ją šluoste ar servetėle ir palikite apverstą vieną dieną. Jei klaviatūra neveikia po dienos, turėtumėte naudoti pirmiau nurodytą nešiojamojo kompiuterio valymo būdą.

Išeiti iš AMP versijos