Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Kaip „Juodąjį penktadienį“ nepakliūti sukčiams?

2 min. skaitymo

Lietuviai aktyviai ruošiasi „Juodajam penktadieniui„, kuris šiemet tenka vyks lapkričio 24 d. Remiantis tyrimo duomenimis, 57 % lietuvių planuoja šią dieną apsipirkti, o net 50 % iš jų ketina tai daryti internetu.

Tačiau kartu su pelningais pasiūlymais išauga ir rizika tapti įvairių sukčių aukomis.

Dažniausiai pasitaikantis sukčiavimo būdas per „Juodąjį penktadienį”

Viena iš dažniausiai pasitaikančių sukčiavimo rūšių yra netikros internetinės parduotuvės sukūrimas ir neegzistuojančių prekių pardavimas pagal išankstinį apmokėjimą. Tokiose svetainėse dažnai imituojamas gerai žinomų prekių ženklų dizainas ir siūlomos prekės itin patraukliomis kainomis, kurios, atvirai kalbant, visiškai neatitinka tikrosios vertės.

Norėdami išvengti tokių svetainių, turėtumėte atkreipti dėmesį į kelis svarbius internetinės parduotuvės skyrius: „Grąžinimo politika” ir „Kontaktai”. Informaciją apie įmonę verta patikrinti atviruose šaltiniuose, pavyzdžiui, „Trustpilot” svetainėje.

Tai padės suprasti, kas yra parduotuvė, koks jos mokestinis statusas ir ar ji turi licenciją prekiauti tam tikromis prekėmis.

Perkant per internetinę parduotuvę ar socialinius tinklus, verta peržiūrėti tokių platformų atsiliepimus ir įsitikinti, kad šiuos atsiliepimus paliko žmonės, o ne robotai.

Dauguma pažeidimų yra susiję su negalėjimu nustatyti pardavėjo tapatybės ir buvimo vietos.

Todėl pardavėjo tapatybės nustatymas, jo mokestinio statuso ir galimybės vykdyti internetinę prekybą tam tikromis prekėmis ar paslaugomis nustatymas yra pradinis etapas siekiant išvengti galimos rizikos.

Įsitikinkite interneto svetainės saugumu

Kaip apsisaugoti nuo sukčiavimo?

  • Venkite nežinomų ar abejotinų pardavėjų. Jei nesate tikri dėl pardavėjo reputacijos, geriau susilaikykite nuo pirkimo.
  • Peržiūrėkite veiklos rūšis, teismų istoriją ir vykdomųjų bylų buvimą, kad įsitikintumėte, ar pardavėjas sąžiningai vykdo savo pareigas ir kaip sprendžia konfliktines situacijas.
  • Jei pirkinys brangus, verta paskambinti nurodytu kontaktiniu telefonu, paklausti apie prekę ir pristatymo sąlygas. Be to vertėtų pasiteirauti ar galima prekę apžiūrėti.
  • Prieš pirkdami patikrinkite kainas kitose platformose.
  • Neįveskite ir nesaugokite savo asmeninių duomenų nepatikrintuose šaltiniuose, juo labiau tuose, kuriais nepasitikite.
  • Ieškokite saugaus ryšio su svetaine. Apsaugos trūkumas gali reikšti, kad išteklius yra netikras.
  • Atkreipkite dėmesį į svetainės interneto adresus, taip pat puslapių, kuriuose prašoma pateikti asmeninę ir (arba) mokėjimo informaciją, adresus.
  • Pirmenybę teikite saugiems mokėjimo būdams, naudodami patikimas mokėjimo sistemas ir programas.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas / 5. Balsų skaičius:

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Pasidalinkite šiuo straipsniu
Sekti:
Esu KAIPKADA.LT portalo redaktorius, rašantis apie naujienas, įvykius ir praktiškus patarimus. Mano tikslas – suteikti skaitytojams aktualią informaciją. Padedu atrasti naudingas žinias ir pasidalinti svarbiausiais įvykiais, kurie gali turėti įtakos mūsų gyvenimui.
guest
0 Komentarai(ų)
Naujausi
Seniausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus