Atsakymai į klausimą "Kaip...?"

Kaip kovoti su migrena: keli veiksmingi būdai

Migrena dažnai trukdo gyventi aktyvų ir džiaugsmingą gyvenimą, nes jos simptomai gali labai aptemdyti dieną, ypač kai atsikratyti ūmaus galvos skausmo yra gana sunku. Tačiau yra veiksmingų būdų, kaip įveikti migreną.

Kas yra migrena ir kaip ją gydyti?

Migrena yra lėtinis neurologinis sutrikimas, pasireiškiantis pasikartojančiais kankinančio galvos skausmo epizodais, kuriuos lydi pykinimas ir vėmimas.

Aromaterapija

Kvapai siunčia signalus tiesiai į smegenis ir netrukus gali turėti įtakos streso lygiui.

Gerti pakankamai vandens

Dehidratacija gali sukelti galvos skausmą, todėl patartina išgerti pilną stiklinę vandens, o vėliau visą dieną gerti mažais gurkšneliais. Skausmas palaipsniui sumažės.

Teisingai maitinkitės

Nitratai, sulfatai, rafinuotas cukrus, kofeinas ir alkoholis gali sukelti stiprų galvos skausmą ir padidinti migrenos riziką. Todėl būtina mažinti jų suvartojimą, palaipsniui pakeičiant sveikesnėmis alternatyvomis.

Užsiimkite joga

Joga yra puikus būdas sumažinti stresą, padidinti lankstumą, sumažinti skausmą ir pagerinti gyvenimo kokybę. Jogos užsiėmimai netgi gali padėti sumažinti galvos skausmų intensyvumą ir dažnumą. Atlikus tyrimą nustatyta, kad tris mėnesius jogą praktikavusių žmonių galvos skausmai ir su jais susijusių simptomų sunkumas gerokai sumažėjo, palyginti su tais, kurie jogos nepraktikavo.

Naudokite šaltus kompresus

Ant kaktos uždėtas minkštas ir šaltas kompresas padeda kraujagyslėms susitraukti, o tai labai palengvina galvos skausmą. Šis metodas yra gana veiksmingas, jei skausmas yra sutelktas smilkiniuose ar sinusuose.

Jei radote klaidą, praneškite mums apie tai pažymėdami tekstą ir paspausdami Ctrl+Enter.

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Prenumeruokite naujienas Google News platformoje

Mindaugas Bružas

KAIPKADA.LT straipsnių ir naujienų autorius el. p. redakcija@kaipkada.lt tel. +370 695 72614

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button

Pranešimas apie klaidą

Šis tekstas bus išsiųstas mūsų redaktoriams: