Jei, nepaisant visų jūsų pastangų, vietoje prabangios ir gražios vejos auga samanos, laikas nustatyti pagrindinę jos išplitimo priežastį. Nustatę priežastį naikinti samanas bus daug paprasčiau ir efektyviau.
Yra keletas būdų, kaip atsikratyti samanų iš vejos. Kurį metodą naudoti? Išsirinkite patys.
Dirvožemio rūgštingumas
Būtina nustatyti dirvožemio pH ir maistinių medžiagų kiekį. Jei tai neįmanoma, tada nėra jokių abejonių, kad pačios samanos yra didelio dirvožemio rūgštingumo rodiklis. Pageidautina, kad vejos žolės, konkuruojančios su samanomis, gerai toleruotų šarminę aplinką. Reikės kalkinti dirvą ir tręšti organinėmis trąšomis, kompostu, mėšlu ar kitomis organinėmis medžiagomis. Auginimo sezono metu kalkes barstyti reikės 2 kartus. Taip samanas išnaikinsite per 1-2 sezonus.
Dirvožemio purenimas
Antras žingsnis – sutankinto grunto purenimas. Samanų šaknys seklios, jas išgrėbti nebus sunku. Norėdami pagerinti aeraciją, naudokite grėblį, kad pašalintumėte samanas visoje vejoje. Šiam darbui puikiai tiks smulkių dantų grėblys arba vejapjovės ašmenys.
Herbicidų naudojimas
Mechaninę kovą su samanomis galima pakeisti chemine. Tiks bet koks glifosato herbicidas ir geležies arba amonio sulfatas. Darbinis tirpalas ruošiamas 90 ml geležies sulfato 20 litrų vandens arba 60–150 ml vario sulfato 16 litrų vandens. Šiuo tirpalu galima apdoroti apie 300 kv.m. Daugelis žmonių kovai su samanomis naudoja soda, muilo ar indų ploviklio tirpalą. Norėdami tai padaryti, ištirpinkite 200 g sodos 2 litruose šilto vandens ir purkškite veją. Bet šis metodas suteiks tik laikiną poveikį.
Dirvožemio drėgmės mažinimas
Dirvožemio drėgmės perteklius yra dar vienas būdas atsikratyti samanų jūsų vejoje. Gali būti drenažo problema. Tokiose vietovėse vanduo linkęs lėtai prasiskverbti pro molingą dirvą. Tokiu atveju reikia purenti dirvą ir pagerinti jos struktūrą, pridedant smėlio ir humuso.
Norėdami išvengti samanų atsiradimo nupjovus veją, turite nedelsdami pašalinti nupjautą žolę. Storas žolės sluoksnis gali sutrikdyti vandens prasiskverbimą per dirvožemį. Neperlaistykite ir vejos. Ypač reikia vengti laistymo naktį, ankstyvą rudenį ar pavasarį, šiuo laikotarpiu užaugusios samanos yra patvariausios.
Vejos tręšimas
Norėdami pamaitinti veją, turite naudoti trąšas, kuriose yra daug azoto, kalio ir geležies.
Vejos kultūros pakeitimas
Samanos gali augti plikose vejos vietose, kur blogai auga žolė. Jei yra tokių vietų, tai reiškia, kad vejai buvo pasirinkta prasta žolė, kuri nėra atspari tokioms sąlygoms. Problemos sprendimas gali būti augančios augmenijos pakeitimas. Sveika žolė išstums piktžoles ir samanas.
Vietoje, kurioje nėra samanų, geriausia sėti vejos sėklų mišinį, kuriame yra daugiau eraičinų.
Tikimės, kad šį sezoną galėsite rasti savo variantą ir mėgautis idealiai lygiomis ir vešliomis vejomis be jokios papildomos augmenijos.