Kaip nustatyti vyno kokybę namuose: triukas su soda


Vyno kokybė

Atsipalaiduoti vakare, švęsti svarbius įvykius ar praleisti romantišką vakarą su mylimu žmogumi – visą tai galima atlikti su vyno taure. Tačiau ne visada galite būti tikri dėl parduotuvėje pirktų vynų kokybės. Kaip patikrinti vyną namuose?

Kaip patikrinti vyno kokybę?

Paslaptis slypi natūraliuose tamsių vynuogių, mėlynių, vyšnių, raudonųjų kopūstų ir burokėlių produktuose esančiuose pigmentuose – antocianinuose. Jie naudingi sveikatai ir mūsų organizme veikia kaip antioksidantai. Antocianinai rūgščioje aplinkoje tampa raudoni, o šarminėje – mėlyni. Jei į taurę vyno įberiate nedidelį arbatinį šaukštelį valgomosios sodos ir gėrimo spalva iš raudonos pasikeičia į mėlyną, tai ženklas, kad yra natūralus.

Tačiau jei tirpalas tampa skaidrus arba jokių pokyčių neįvyksta, tai gali reikšti, kad taurėje esantis vynas nėra kokybiškas, jame gali būti priemaišų ir specialių maistinių dažiklių.

Taip pat verta paminėti, kad valgomoji soda gali ne tik padėti nustatyti vyno kokybę, bet ir sumažinti jo rūgštingumą. Į 1 litrą vyno įberkite 1/4 arbatinio šaukštelio valgomosios sodos ir jūsų gėrimas bus dar skanesnis.

Išeiti iš AMP versijos