Kaip padidinti braškių derlių 10 kartų: svarbūs sultingų uogų auginimo niuansai

Pasakiškas braškių derlius

Sultingos, sveikos ir tuo pačiu nekaloringos – tai tik kelios priežastys, kodėl galite pamilti braškes. Tačiau, kaip užsiauginti gerą braškių derlių ir pasimėgauti vasariškomis uogomis? Tai nėra labai kaprizinga kultūra, tačiau yra daug niuansų, lemiančių tai, kad braškių derlius būtų stulbinantis.

Mulčiavimas yra geriausias būdas padidinti braškių derlių

Blogo derliaus problema gali kilti dėl to, kad uogose neužtenka vandens. Gali taip atsitikti dėl piktžolių arba dirva gali būti tiesiog perdžiūvusi. Abi problemas galima išspręsti mulčiuojant, tai yra, dirvą aplink krūmus padengiant biria drėgmę sulaikančia medžiaga.

Tai turėtų būti padaryta po to, kai kruopščiai atlaisvinsite ir patręšite dirvą. Mulčiavimui galite naudoti nupjautą žolę ar šiaudus, birių durpių mišinį su humusu arba kompostu. Netgi plėvelė ir kartonas tiks, svarbiausia suprasti principą.

Kruopštus laistymas padės padidinti braškių derlių

Jūs tikrai negausite gero braškių derliaus, jei nesugalvosite, kaip tinkamai jas laistyti. Braškės mėgsta vandenį ir svarbu, kad dirva, kurioje jos auga, neišdžiūtų. Žinoma nepersistenkite.

Įprastomis sąlygomis laistyti patariama kartą per savaitę. Žydėjimo metu ir kol noksta uogos – kas penktą dieną. Užsiimkite laistymu, kai nėra ryškios saulės, vienam krūmui išleisdami apie pusę litro vandens.

Koks bus kitų metų derlius, priklauso nuo jūsų veiksmų vasarą, nuėmus derlių. Todėl be galo svarbu nenustoti laistyti, kai prinokusios uogos jau nuskintos.

Kaip tręšti braškes, kad būtų didelis derlius?

Braškių krūmų tręšimas turėtų būti atliekamas bent tris kartus per sezoną. Pirmą kartą – pavasarį, naudojant azoto trąšas. Antrą kartą – žydėjimo laikotarpiu – braškės tręšiamos kompleksinėmis trąšomis. Po žydėjimo tręšimas atliekamas kompleksinėmis mineralinėmis trąšomis, tai padės išauginti dideles sultingas uogas.

Exit mobile version