Kaip pagreitinti kompiuterį 25 % išjungus tik vieną funkciją, ir ne pačią svarbiausią


Windows 11 OS

Ne visi naudotojai žino, kad jų “Windows 10” ir “Windows 11” turi galios rezervą, kurį galima išlaisvinti išjungus vos vieną nustatymą. Šis patarimas pirmiausia tiks silpnų kompiuterių savininkams, kuriems net ir nedidelis našumo padidinimas gali būti labai svarbus.

Tai VBS – virtualizacija pagrįsta apsauga arba “Virtualization Security”. Ši parinktis skirta OS saugumui padidinti naudojant aparatinės ir programinės įrangos virtualizaciją.

Specialistai atliko nemažai eksperimentų, kurie parodė, kad naudojant šią funkciją kompiuterio našumas sumažėja apie 20-25 %. Tai ypač pastebima naudojant “sunkias” programas ir žaidimus.

VBS išjungimas

Išjungti VBS labai paprasta:

  1. Atidarykite “Run” langą, atlikdami Win+R kombinaciją.
  2. Atsidariusiame lange įveskite cmd ir paspauskite Ctrl + Shift + Enter – taip paleisite komandinę eilutę kaip administratorius.
  3. Komandų eilutėje įveskite bcdedit /set hypervisorlaunchtype off, paspauskite Enter ir palaukite, kol sistema baigs darbą.
  4. Perkraukite kompiuterį, kad pakeitimai įsigaliotų.

 

Panašų veiksmą galima atlikti per sistemos nustatymus. Atidarykite “Settings” (nustatymai), raskite “Kernel isolation” (branduolio izoliavimas) ir paleiskite programą. Atsidariusiame meniu išjunkite parinktį “Memory Integrity” (jei ji dar nebuvo išjungta) ir perkraukite kompiuterį.

Atminkite, kad išjungus VBS kompiuteris taps labiau pažeidžiamas įsilaužėlių atakų, kurios iš esmės gali būti ne itin svarbios, jei naudojate licencijuotą programinę įrangą. Tačiau jei esate asmuo, kuris savo sistemą naudoja konfidencialiam oficialiam darbui, vis dėlto geriausia palikti įjungtą VBS.

Tačiau jei esate žaidėjas arba dažnai naudojate daug išteklių reikalaujančias programas, turėtumėte drąsiai išjungti VBS. Turėtumėte pastebėti, kad kompiuterio našumas gerokai padidės, nes bus atlaisvinti ištekliai, kurie anksčiau buvo naudojami vykdomajam kodui autentifikuoti.

Išeiti iš AMP versijos