Kaip paruošti automobilį žiemai: 6 svarbiausi patarimai

ziema apsnige automobiliai

ziema apsnige automobiliai

Automobilį reikia rimtai paruošti žiemai, dar prieš jai prasidedant, kadangi kelyje turite jaustis saugiai ir užtikrintai. Automobilių specialistai pataria, į ką turėtumėte atkreipti dėmesį.

Kaip paruosti automobili ziemai

Patikrinkite skysčius ir filtrus

Prieš prasidedant šaltiems orams automobiliuose, kurių rida viršija 10 tūkst. km, po techninės priežiūros ir aptarnavimo patartina pakeisti variklio alyvą. Taip pat pravartu patikrinti oro filtrą ir pakeisti antifrizą.

Neplaukite automobilio esant dideliam šalčiui

Taip pat galite įsitikinti, ar tinkamai veikia šildytuvas ir ventiliatorius, silikoniniu tepalu ištepti durų spynas ir išvalyti latakus, kad nesikauptų vanduo.

Nepatartina plauti automobilio esant žemai temperatūrai, bet jei vis dėlto tenka plauti automobilį esant žemesnei nei minus 10 laipsnių temperatūrai, palikite dureles atidarytas penkioms minutėms, kad ant durelių sandariklių likęs vanduo užšaltų.

Padangų keitimas

Prieš žieminių padangų montavimą, nepamirškite, kad dygliuotos padangos geriau tinka kelionėms užmiestyje, nes jos užtikrina gerą sukibimą su ledu. Padangos be dyglių geriau veikia ant šlapios dangos. Siauri ratai idealiai tinka važiuoti sniegu, bet ne taip gerai važiuoti kietu paviršiumi.

Apsaugokite automobilio kėbulą

Specialistai siūlo nebrangų, bet veiksmingą būdą, kaip apsaugoti automobilio kėbulą nuo ledo šalinimo priemonės, sniego ir ledo. Specialus NANO dangos padengimas ir poliravimas gali padėti išvengti rūdžių.

Patikrinkite akumuliatorių

Prieš žiemą patikrinkite akumuliatorių ir, jei reikia, jį įkraukite. Šaltuoju metų laiku sumažėja akumuliatoriaus talpa, o variklyje esanti alyva tampa tiršta. Papildoma energija taip pat naudojama langams, keleivių salonui, sėdynėms ir vairui šildyti. Jei kelionės nėra ilgos, akumuliatorius nespėja įkrauti baterijos.

Kaip viskam pasiruošti

Automobilyje turėkite specialų „žiemos rinkinį”: sniego šepetį, ledo gremžtuką, kastuvą ir drėgnų servetėlių langams valyti. Turėkite spynelių atitirpintuvą, silikoninį tepalą ir laidų rinkinį varikliui užvesti. Prieš išvykdami į kelionę, į bagažinę įsidėkite sniego grandines, kuro kanistrą, šiltus drabužius ir batus. Jūsų įžvalgumas gali padėti išspręsti bet kokius nenumatytus atvejus, kurie gali kilti dėl šalčio kelyje.


Taip pat skaitykite:

Exit mobile version