Kaip persodinti kaktusus?

Kaip persodinti kaktusus namuose

Dauguma kaktusų pasižymi išskirtine savybe – didelėmis spygliais, apsaugančiomis augalą nuo invazijos iš išorės. Gamtos dėsnių požiūriu tai patogu, tačiau tokį augalą persodinti sunku. Kad neįsidurtumėte, galite naudoti virtuvines žnyples, taip pat galite kaktusą apvynioti audiniu.

Kokios žemės reikia kaktusams?

Prieš pradėdami persodinti kaktusą, turite pasirinkti jam vazoną. Vazono dydis priklauso nuo augalo dydžio – jei kaktusą reikia persodinti jo aktyvaus augimo laikotarpiu, nes jo šaknys pradėjo remtis į vazono sieneles, tada prasminga paimti vazoną 2 -3 cm didesnį nei ankstesnis. Jei norite persodinti seną, nustojusį vystytis kaktusą, galite naudoti tą patį vazoną arba nusipirkti naują – 1 cm didesnio skersmens.

Svarbu ir žemė – dažniausiai specializuotose parduotuvėse parduodama žemė „Kaktusams“, kurioje yra visos augalui reikalingos medžiagos. Jei pageidaujate, į jį galite pridėti susmulkintų plytų arba rupaus smėlio. Svarbu atsiminti, kad kaktusą reikėtų nustoti laistyti likus 3-4 dienoms iki persodinimo – tai padės nesunkiai ištraukti augalą iš vazono.

Kaip persodinti aukštą kaktusą?

Norėdami greitai ir saugiai persodinti kaktusą, vadovaukitės instrukcijomis:

Turėkite omenyje, kad kaktuso išėmimo iš vazono metu jo negalima ištraukti jėga – šie augalai yra linkę susižaloti, todėl jei negalite lengvai išimti jo iš vazono – trinktelėkite į vazoną arba išvis sulaužykite.

Persodintą kaktusą galite laistyti ne anksčiau kaip po savaitės.

Exit mobile version