Atsakymai į klausimą "Kaip...?"

Kaip pradėti taupyti: penki milijonierių patarimai

Gebėjimas taupyti pinigus yra labai naudingas įgūdis. Praktiškai daugumai žmonių sunku optimizuoti išlaidas ir sutaupyti bent 10 proc. savo pajamų. Tačiau milijonieriai visada pabrėžia: norėdami uždirbti pinigų, išmokite taupyti.

Norint tapti turtingu, reikia turėti įgūdžių, kaip optimizuoti išlaidas.

Atsisakyti kredito kortelių

Pasak milijardieriaus Marko Cubano, kredito kortelės yra gana naudingas įrankis, tačiau tik tiems, kurie turi įgūdžių tinkamai jomis naudotis.

Dalaso „Mavericks“ ir 4,2 mlrd. dolerių savininkas mano, kad kredito kortelės yra blogis menko finansinio raštingumo žmogui ir gali sužlugdyti net labiausiai taupų žmogų. Ir visa tai tik todėl, kad dėl kredito kortelių žmonės išleidžia daugiau, nei planavo. Mintis, kad galite mokėti kredito kortele, jei neturite pakankamai pinigų, ir tada ją grąžinti, yra klaidinanti.

„Iš kredito kortelių palūkanų sutaupyti pinigai duoda didesnę grąžą nei pajamos iš investicijų, pavyzdžiui, į vertybinius popierius. Tiesa, investicijos duoda vidutiniškai 10-15 proc. metinį pelną, o skolinančioji įstaiga už naudojimąsi skolintomis lėšomis ima 20-25 proc. mokestį“, – teigia Cubanas.

Pirkite tik tai, kas pagerina gyvenimą

Garsi ekonomikos konsultantė Adele Åmål rekomenduoja leisti pinigus. Bet tik tiems dalykams, kurie tikrai pagerins jūsų gyvenimą. keletas pagrindinių dalykų: knygos, investicijos, švietimas ir kelionės. Apskritai viskas, kas suteikia naujos patirties, žinių ir pajamų. Ar metodas atrodė abejotinas? Ji padėjo daugeliui išbristi iš skolų ir susikrauti milijoninį turtą.

Sekite savo santaupas

Stebėdami savo santaupas, galėsite ryžtingai taupyti. „Microsoft“ įkūrėjas Billas Gatesas teikia didelę reikšmę tinkamam taupymui.

„Ne kartą stebėjausi, kokie svarbūs yra skaičiavimai siekiant pagerinti savo finansinę padėtį. Galite padaryti didelę pažangą, jei užsibrėšite tikslą ir surasite tinkamą vertinimo būdą, kuris padės jums siekti šio tikslo. Naudokitės specialiomis programėlėmis, popierine užrašų knygele arba organizatoriumi, bet būtinai stebėkite savo finansus“, – sakė B. Gatesas.

Investuokite į save

Jei niekada netaupėte pinigų, vargu ar šis įgūdis atsiras savaime. Ieškokite informacijos apie esamus taupymo būdus ir metodus, pasirinkite tai, kas jums arčiau. Kad aprėptumėte didžiulį informacijos kiekį, turėsite investuoti į save: skirti laiko ir pinigų knygoms ar mokymams, išmokti ko nors naujo. Tuckeris Hughesas, kuris pirmąjį milijoną uždirbo būdamas 22 metų, rekomenduoja:

„Skaitykite bent po 30 minučių per dieną ir nuolat ieškokite gerų mentorių. Įsisavinkite žinias kaip orą. Žinių siekimas turėtų būti svarbiausias jūsų gyvenime. Pirmoji ir svarbiausia investicija yra investicija į save. Taip užtikrinama didelė investicijų grąža, nepriklausomai nuo finansų rinkos tendencijų.

Automatizuokite taupymą

Atidėti 10 proc. savo atlyginimo yra morališkai sunku, nes tuos pinigus dabar būtų galima išleisti kažkam gražiam. Ryanas Stewmanas ne tik pats uždirbo milijonus, bet ir parašė keletą knygų apie tai, kaip pasiekti sėkmę. Jis sako, kad ir pats susidūrė su tuo, jog negali pradėti taupyti savarankiškai, todėl įjungė automatinį režimą. Iš jo sąskaitos buvo nuskaičiuojama fiksuota suma ir siunčiama į taupomąją sąskaitą.

Dažnai jis net nepastebėdavo, kad sąskaitoje „dingo“ 25 doleriai, o po kurio laiko taupyklėje likdavo pastebima suma. Dabar jis per savaitę atskaito apie 1 000 JAV dolerių ir neturi jokių problemų.


Taip pat skaitykite:

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Mindaugas Bružas

KAIPKADA.LT naujienų, straipsnių, patarimų autorius. Turite klausimų ar pastabų? Susisiekite: el. p. redakcija@kaipkada.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Back to top button