Internetas / WEB

Kaip prieš atsisiunčiant failą įsitikinti, kad jis yra saugus?

Jei baiminatės, kad failas gali būti kenkėjiškas, nereikia jo atsisiųsti ir pasikliauti antivirusine programa. Prieš atsisiunčiant failą galite patikrinti, ar jame nėra kenkėjiškų programų, naudodami daugiau nei 90 antivirusinių programų – visa tai galite atlikti vienu įrankiu.

Tai nepakeičia pagrindinių interneto saugumo praktikų, kurios gali apsaugoti jus nuo sukčiavimo ir kitų grėsmių, tačiau tai būdas atlikti išsamesnį patikrinimą, jei nerimaujate dėl failo kurį norite atsisiųsti į savo kompiuterį.

Nuorodos arba failo tikrinimas dėl kenkėjiškų programų naudojant „VirusTotal“

Norėdami tai padaryti, turite rasti failo atsisiuntimo nuorodą. Tai tiesioginė nuoroda, kuria galima atsisiųsti failą, o ne tik failo atsisiuntimo puslapio adresas. Pavyzdžiui, jei norite nuskaityti .exe failą, jums reikės tiesioginės .exe failo nuorodos. Jei norite nuskaityti .doc failą, jums reikia tiesioginės .doc failo nuorodos. Tai galite pastebėti užvedę pelės žymeklį ant nuorodos ir naršyklėje peržiūrėję adresą.

Ar saugus failas 1

Dešiniuoju pelės klavišu spustelėkite nuorodą ir pasirinkite „Copy link address“ (kopijuoti nuorodos adresą) „Chrome“, „Copy Link Location“ (kopijuoti nuorodos vietą) „Firefox“ arba „Copy link“ (kopijuoti nuorodą) „Edge“.

Ar saugus failas 2

Tada naršyklėje eikite į VirusTotal.com. Šis įrankis nuo 2012 m. priklauso „Google“.

Ar saugus failas 3

Puslapyje spustelėkite skirtuką „URL“ ir į laukelį įklijuokite nukopijuotą nuorodą. Spustelėkite paieškos mygtuką arba paspauskite „Enter“, kad nuskaitytumėte failą.

Ar saugus failas 4

VirusTotal atsisiųs nurodytą failą į savo serverius ir nuskaitys jį daugybe skirtingų antivirusinių variklių. Jei kiti žmonės neseniai nuskaitydavo failą, „VirusTotal“ parodys naujausius nuskaitymo rezultatus.

Ar saugus failas 5

Jei pamatysite „No engines detected this URL“, tai reiškia, kad nė viena „VirusTotal“ antivirusinė programa nepasakė, kad su šiuo failu yra problemų.

„0/65“ reiškia, kad 0 iš 65 „VirusTotal“ antivirusinių variklių aptiko failą kaip kenkėjišką. Tai reiškia, kad jis turėtų būti švarus. Žinoma, gali būti, kad naujų ir egzotiškų kenkėjiškų programų dar neaptiko nė viena antivirusinė programa, todėl visada verta būti atsargiems ir pirkti programinę įrangą tik iš šaltinių, kuriais pasitikite. (Tiesą sakant, nepraėjus nė dviem dienoms po šio straipsnio paskelbimo, mūsų pavyzdiniame faile – „Cleaner 5.33“ – buvo aptikta kenkėjiškų programų. Puikus pavyzdys, kad „VirusTotal“, nors ir naudingas, nėra tobulas!)

Ar saugus failas 6

Jei vienas iš antivirusinių variklių aptinka failo problemą, pamatysite užrašą, kad keli antivirusiniai varikliai aptiko probleminį URL adresą.

Kai kuriais atvejais nuomonė gali būti beveik vieninga. Kitais atvejais tik kelios antivirusinės priemonės gali turėti problemų su failu. Dažnai tai būna klaidingi teigiami rezultatai, nors tam tikromis aplinkybėmis gali būti, kad kai kurios antivirusinės priemonės pastebėjo naują kenkėjišką programinę įrangą anksčiau už kitas. Galite slinkti žemyn, kad pamatytumėte, kurios antivirusinės priemonės turėjo problemų su failu, peržiūrėti daugiau informacijos apie failą ir bendruomenės komentarus apie tai, ar URL yra saugus, ar ne. (Kai kuriais atvejais, pavyzdžiui, jis gali būti pažymėtas tik dėl to, kad į jį įtraukta kenkėjiška programinė įranga, kurią lengva apeiti.)

Ar saugus failas 7

Jei galiausiai tikrinsite ne patį atsisiųstą failą, o atsisiųsto failo puslapį, „VirusTotal“ puslapyje matysite nuorodą „Atsisiųstas failas“. Spustelėkite piktogramą „Atsisiųstas failas“ dešinėje, kad pamatytumėte daugiau analizės apie failą, kurį atsisiųsdina tinklalapis.


Taip pat skaitykite:

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Mindaugas Bružas

KAIPKADA.LT naujienų, straipsnių, patarimų autorius. Turite klausimų ar pastabų? Susisiekite: el. p. redakcija@kaipkada.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Back to top button