Kaip prižiūrėti odinius batus rudenį ir žiemą?

Odiniai batai

Žiemą ypač sunku išlaikyti geros būklės odinius batus – nuo ​​šalčio ir purvo oda gali įtrūkti, prarasti elastingumą ir formą. Kaip prižiūrėti tokius batus šaltuoju metų laiku – skaitykite šiame straipsnyje.

Valymas tik rankomis

Jokiu būdu neplaukite odinių batų po vandeniu, nesvarbu, ar tai būtų sportbačiai, ar batai. Temperatūros pokyčiai gali dar labiau pažeisti odos paviršių ir susidaryti įtrūkimų, kurie leis šaltį ir atrodys labai negražiai.

Odinius batus reikia valyti tik rankomis, naudojant minkštą skudurėlį ir neagresyvias plovimo priemones.

Drėkinkite batų odą nuo šalčio

Kaip ir rankų bei veido odą, taip ir batų odą reikia maitinti ir apsaugoti nuo šalčio. Kad jūsų mėgstamiausia batų pora nesuskiltų ir nesusigadintų dėl šalčio, verta ją ištepti riebiais produktais, kurie padės atbaidyti šalną.

Tam tinka aliejiniai kremai arba vazelinas. Jei nerimaujate, kad batus gali sugadinti naminės priemonės, parduotuvėje įsigykite specialių kremų ir gelių odiniams batams.

Nuvalykite druską nuo batų

Žiemą ant batų dažnai nusėda druskos ir smėlio likučiai, kurie barstomi keliuose. Jie gali rimtai pažeisti odą ir susidaryti ant paviršiaus mikro įtrūkimų.

Norėdami atsikratyti druskos pėdsakų, galite naudoti vandens ir acto tirpalą. Tiesiog atskieskite kelis šaukštus acto stiklinėje vandens, suvilgykite skudurėlį ir švelniai nuvalykite paviršių, netrinkite tirpalo į odą. Po to batus vėl reikia nuvalyti skudurėliu su švariu vandeniu.


Taip pat skaitykite:

Exit mobile version