Kaip saugiai vairuoti ant ledo ir sniego? Tai turi žinoti kiekvienas automobilio vairuotojas


Tikriausiai žinote, kaip važiuoti apledėjusiu keliu su visų varančiųjų ratų pavara: tiesiog atsipalaiduokite ir venkite staigių judesių – visa kita padarys automobilis, kuris dėl padidėjusios traukos užtikrins kontroliuojamą ir beveik visada nuspėjamą judėjimą. Tačiau važiuoti apledėjusiu keliu galiniais varomaisiais ratais reikia ypač atsargiai – tai yra netinkamiausia varančiųjų ratų pavara slidžiai dangai. Tiesiame kelyje galite slysti net važiuodami nedideliu greičiu, todėl neturėtumėte staigiai greitėti.

Važiavimas apledėjusiu keliu su automatine pavarų dėže gali padėti mažiau patyrusiems vairuotojams, nes automatinė pavarų dėžė leidžia sklandžiau pajudėti iš vietos, sumažindama slydimą, o tai svarbu slidžiuose keliuose. Važiavimas apledėjusiomis sąlygomis su mechanine pavarų dėže suteiks daugiau pasitikėjimo ir malonumo, jei dirbdami su sankaba naudosite variklio stabdymą.

Vairavimo apledėjusiais keliais principai:

Automobilio vairavimas apledėjusiu keliu nebus sudėtingas iššūkis, jei paruošite automobilį (žiemines padangas net ir visais ratais varomiems visureigiams), neskubėsite, vengsite staigių judesių ir išliksite atidūs.

 

Važiavimas snieguotais keliais

Vairavimas ant sniego

Nebūtina laukti žiemos, kad atsidurtumėte sudėtingomis kelio sąlygomis. Pirmasis rudens sniegas gali paralyžiuoti eismą ir bet kurį didelį miestą paversti sudėtingų visureigių bandymų poligonu. Būtent tokia transporto priemonė geriausiai įveiks oro sąlygų sunkumus, o visais ratais varomo sedano gali nepakakti.

Esant apsnigtiems keliams, venkite apvažiavimų per kiemus, jei, pavyzdžiui, priekyje susidarė spūstis. Šalia gyvenamųjų namų esantys privažiavimai nuo sniego valomi vėliausiai. Kyla pavojus ne tik įstrigti sniege, bet ir užblokuoti išvažiavimą kiemo gyventojams.

Rekomendacijos yra tokios pačios visoms ekstremalioms oro sąlygoms:

Išeiti iš AMP versijos