Kaip sodinti česnakus pavasarį: patarimai sodininkams

Kaip ir kada sodinti cesnakus

Kaip ir kada sodinti cesnakus

Skirtingai nei žieminiai česnakai, pavasariniai arba vasariniai česnakai mažiau serga, yra švelnesnio ir ne per aštraus skonio, jie daug geriau išsilaiko per žiemą.

Pavasariniams česnakams būdingi saviti auginimo ypatumai. Kada sodinti pavasarinius česnakus, kaip paruošti dirvą ir ką reikia daryti su lysvėmis, skaitykite mūsų patarimuose.

Kaip ir kada sodinti česnakus pavasarį?

Cesnaku sodinimas

Kada sodinti česnakus?

Česnakus galima sodinti nuo balandžio vidurio iki gegužės pradžios. Dirva turėtų sušilti iki 5-10 °C. Svarbu nesodinti per anksti, nes pavasarinių česnakų vegetacijos laikotarpis yra ilgesnis nei žieminių česnakų – apie 90-100 dienų vietoj 75-90 dienų. Taigi jie turi turėti pakankamai laiko augti.

Kur sodinti česnakus?

Geriausia jį sodinti saulėtoje vietoje, net jei ji yra pakelta, bet apsaugota nuo skersvėjų. Česnakai taip pat mėgsta žaliąją trąšą.

Dirvos paruošimas česnakams

Česnakai mėgsta purią, derlingą, normalaus arba mažesnio rūgštingumo dirvą. Optimalus yra lengvas, neutralaus rūgštumo priemolis, kurio pH yra apie 6,5-7,0. Jei dirvožemis rūgštesnis, jį reikėtų kalkinti, jei šarmingesnis – papildyti pelenais. Jei nuo rudens į sklypą neįterpėte organinių medžiagų, tai padarykite kartu su dirvos kasimu likus dviem savaitėms iki sodinimo, įterpdami 10 kg humuso 1 m kvadratiniam metrui.

Česnakų paruošimas sodinimui

Česnakai dauginami vegetatyviniu būdu – skiltelėmis. Prieš sodindami kruopščiai atskirkite svogūnėlius ir atrinkite didžiausias ir sveikiausias skilteles be pažeisto lukšto. Suvyniokite juos į drėgną skudurėlį ir savaitei padėkite vėsioje vietoje, pvz., apatinėje šaldytuvo lentynoje, kad paspartintumėte dygimo procesą. Prieš pat sodinimą ne ilgiau kaip 12 valandų pamirkykite juos šiltame vandenyje.

Kaip sodinti česnakus

Lėtai sodinkite česnakus į gerai sudrėkintą ir išpurentą dirvą, maždaug 3-4 cm gyliu į paruoštas vagutes. Jei dirva nepakankamai puri, vagos dugne galima įterpti smėlio ir pelenų mišinio. Skilteles dėkite maždaug 5-6 cm atstumais vienas nuo kito, o tarp eilių palikite 15-20 cm tarpus. Česnakų nereikia įspausti į dirvą ir uždengti maistine plėvele.

Lysvių mulčiavimas

Pasodinus česnakus patartina mulčiuoti lysves 7-10 cm storio sluoksniu: iš dalies suirusių šiaudų, medžio drožlių, pjuvenų arba sausų susmulkintų durpių. Tai sudarys palankias sąlygas augalams augti ir vystytis visą vegetacijos sezoną, išlaikys drėgmę dirvožemyje ir neleis augti piktžolėms.


Taip pat skaitykite:

Exit mobile version