Kambarinių augalų priežiūra gali atrodyti nelengva užduotis, tačiau ji nėra tokia sudėtinga, kaip atrodo. Vienas iš paprastų žingsnių, padedančių išlaikyti sveikus kambarinius augalus, yra jų persodinimas. Šis procesas atgaivins dirvožemį ir suteiks augalams papildomų maistinių medžiagų.
Be to, jei augalas rodo požymius, kad išaugo iš dabartinio vazono, galite jį persodinti į didesnį indą. Pateikiame keletą žingsnių, kurie padės jums drąsiai persodinti augalą ir prižiūrėti jį kaip profesionalui.
Teisingas kambarinių augalų persodinimas
Norėdami pradėti, turite turėti laikraščių, žemių, žirklių, augalų, naujų vazonų (jei reikia), pirštinių ir kastuvo žemei.
Prieš persodinant augalą svarbu išsiaiškinti, ar jau laikas tai daryti. Apskritai, jei nuo paskutinio persodinimo praėjo daugiau nei metai, jei dirvožemis atrodo nuskurdęs arba jame yra per daug mineralų ir druskų, arba jei šaknys auga pro drenažo skylutes vazono dugne, vadinasi, jūsų augalui reikia daugiau vietos augti ir jį būtina persodinti. Jei nėra jokių augimo požymių, nereikia persodinti į didesnį indą. Kai kurie augalai gerai auga dabartiniuose vazonuose, todėl juos galima tiesiog persodinti į tą patį vazoną.
Augalo persodinimas pradedamas nuo grindų išklojimo laikraščiu, kad po procedūros būtų lengviau išvalyti. Norėdami išimti augalą iš vazono, paimkite jį už stiebo pagrindo ir atsargiai ištraukite kartu su žeme, stuksendami į vazono dugną, kad atsilaisvintų šaknys. Jei augalas šiek tiek laikosi, padėkite jam išsilaisvinti pasukdami arba švelniai pakratydami. Būkite kantrūs, ypač jei augalas gerai įsišaknijęs, ir venkite pernelyg didelės jėgos, kad nepažeistumėte šaknų.
Kai augalas išsilaisvins iš vazono, pirštais atsargiai išlaisvinkite šaknis. Pašalinkite ilgas, siūliškas, pernelyg sukibusias šaknis. Jei šaknys suspaustos prie vazono pagrindo, tai gali būti ženklas, kad reikia didesnio indo. Šaknis išpainiokite atsargiai, vengdami per didelio tempimo, kad nepažeistumėte didelių šaknų ir nesutrukdytumėte normaliam vandens ir maistinių medžiagų judėjimui į augalo lapus.
Išpainiojant šaknis, gali atsitiktinai nukristi keletas žemės gabalėlių. Tai nėra problema ir, tiesą sakant, yra naudinga, nes tada galėsite pašalinti maždaug trečdalį senosios žemės. Jei dirvos paviršius atrodo nuskurdęs arba mineralizuotas, išmeskite ją ir atlaisvinkite vietą šviežiai žemei bei augalui augti reikalingoms maistinėms medžiagoms. Pakratykite šaknis, kad pašalintumėte likusį dirvožemį.
Išvalę šaknų sistemą, į vazoną įpilkite šviežių žemių. Grąžinkite augalą į vietą ir atsargiai užberkite šaknis nauja žeme, švelniai suspausdami, bet netrindami šaknų rankomis. Neužpildykite vazono iki pat viršaus, palikite nedidelį tarpą, kad laistant nepersipiltų vanduo. Įsitikinkite, kad dirvožemis yra pakankamai atlaisvintas, kad prasiskverbtų deguonis. Tada tiesiog surinkite ant grindų gulėjusius laikraščius ar popierius, išmeskite juos ir palaistykite augalą.
Laikydamiesi tinkamos persodinimo procedūros, užtikrinsite sveiką kambarinių augalų augimą ir klestėjimą. Nepamirškite svarbių priežiūros aspektų, tokių kaip reguliarus laistymas, tinkamas apšvietimas ir kambariniams augalams tinkamos trąšos. Suteikite jiems profesionalią priežiūrą ir jie džiugins jus savo grožiu ir gyva žaluma.