Tikrindami vandens kokybę pirmiausia atkreipkite dėmesį į chloro ar sugedusio maisto (arba kiaušinio) kvapą. Deja, prastos kokybės vandens problema gana akivaizdi dideliuose miestuose, ypač didmiesčiuose.
Svarbu suprasti, kad tokį vandenį galima naudoti indams plauti ar skalbti, tačiau geriamajam vandeniui geriau įsirengti filtrus. Pažiūrėkime, kaip nustatyti prastą vandens kokybę.
Kaip patiems nustatyti vandens kokybę?
Jei ant virdulio, skalbimo mašinos ir indaplovės atsirado rūdžių, tai taip pat rodo prastą vandens kokybę, nes vandenyje yra gerokai per daug geležies.
Jei po plovimo ant indų lieka pilkų dėmių, tai rodo, kad vandenyje yra vandenilio sulfido.
Didelių miestų vanduo pasižymi kietumo druskų – kalcio ir magnio – buvimu. Dėl jų ant buitinių prietaisų lieka kalkių nuosėdų.
Šių druskų kaupimasis neigiamai veikia sąnarių, kraujagyslių ir inkstų būklę. Deja, valymo įrenginiai ne visada pajėgūs susitvarkyti su per didelių šių medžiagų kiekiu, todėl vandens kokybė prastėja.
Primename, kad Lietuvoje galioja higienos normos įstatymas HN 24:2023. Visoje Lietuvoje reguliariai yra imami geriamojo vandens mėginiai ir tikrinama vandens kokybė. Tad Lietuvoje vanduo yra saugus vartoti.
Jeigu turite šulinį ar vandens gręžinį, vertėtų atlikti vandens tyrimus.