Kaip sutaupyti pinigų perkant maisto produktus: septynios taisyklės

Kaip taupyti perkant maistą parduotuvėje

Lietuvoje vis dar auga, šiuo metu ji siekia 23,5 proc. Daugelio maisto produktų, mėsos, grūdų ir alkoholio kainos ir toliau sparčiai kyla. Tad, kaip nuėjus į prekybos centrą apsipirkti, bet kartu ir sutaupyti? Tam yra 7 pagrindinės taisyklės, kurias turėtų žinoti kiekvienas.

Suplanuoti

Turėdami reikalingų prekių sąrašą galėsite išvengti impulsyvių pirkinių ir neįsigysite nereikalingų prekių. Tyrėjų teigimu, dabar žmonės vidutiniškai išmeta 30% perkamo maisto, nes jis genda dėl jo pertekliaus. Pabandykite susiplanuoti savaitės mitybą, tai nėra labai sunku. Taip išvengsite papildomų išlaidų, neišmesite sugedusio maisto, tausosite gamtą ir žinoma sutaupysite.

Turėtumėte valgyti tai, ką perkate

Šaldyti maisto produktai, konservai, dribsniai, makaronai gali būti laikomi tikrai ilgai. Tačiau šviežią mėsą, žuvį, daržoves ir vaisius reikia valgyti kuo greičiau. Todėl verta pagalvoti apie alternatyvų likusių produktų naudojimą. Pavyzdžiui, į salotas galima dėti virtus ryžius, o dalį paruoštų pyragų – užšaldyti.

Stebėkite nuolaidas

Prekybos centrų tinkluose galite rasti savaitinių nuolaidų ir reklaminių produktų. Paprastai pranešimai apie tokias akcijas pasirodo mobiliosiose aplikacijose, televizorių ekranuose ir oficialiose prekybos centrų svetainėse. Galite tai sekti. Specialistai pataria pirmiausia pasidomėti produktais, kurie šią savaitę parduodami pigiau, o tada planuoti septynių dienų valgiaraštį.

Mėsą pakeiskite alternatyva

Nereikėtų atsisakyti maistinių medžiagų taupymo sumetimais. Pavyzdžiui, jei negalite kasdien nusipirkti mėsos ir jūros gėrybių, baltymų galite rasti augalinės kilmės alternatyvose – puikiai tinka ankštinės daržovės. Galima rinktis ir pigesnes mėsos rūšis. Pakeiskite kiaulieną vištiena ir pan. Pabrangus mėsos produktams, geriau turėti mėsos ir žuvies atsargų šaldiklyje.

Stebėkite galiojimo datą

Pirkdami produktus atkreipkite dėmesį į galiojimo laiką ir pagalvokite, ar turėsite laiko juos suvalgyti. Jei jūsų namuose laukia nebaigtas jogurtas, nepirkite kito, kurio galiojimo laikas baigsis rytoj.

Pažiūrėkite, kas jau yra jūsų virtuvėje

Prieš eidami į prekybos centrą pasižiūrėkite, kokių produktų jau yra jūsų virtuvėje. Taigi galite užkirsti kelią jų gedimui ir sutaupyti pinigų perkant naujas prekes.

Išbandykite kitas parduotuves

Pabandykite nukeliauti į kitas, mažiau lankomas parduotuves ir pažiūrėkite, kokias prekes, kainas ir akcijas ten siūlo prekybos centras. Taigi vienu metu galite įvertinti dviejų parduotuvių asortimentą ar net apsipirkti dviejuose prekybos centruose – taip tikrai nemažai sutaupysite.


Taip pat skaitykite:

Išeiti iš AMP versijos