Kaip tinkamai sureguliuoti langus į žiemos režimą?


Žiemos arba vasaros režimas langams

Vasarą ir žiemą langams keliami skirtingi reikalavimai dėl skirtingų temperatūros sąlygų. Vasarą ypač svarbu, kad apsaugotų nuo dulkių, purvo ir karščio, o žiemą pagrindinis reikalavimas – nepralaidumas šalčiui. Siekiant patenkinti šiuos poreikius ir užtikrinti langų funkcionalumą, visi langai turi būti persijungti į sezoną atitinkantį režimą.

Langų sureguliavimas

Vienas iš būdų, kaip sureguliuoti plastikinius langus, kad jie persijungtų į žiemos režimą, yra panaudoti specialius ekscentrikus, esančius ant šoninės lango varčios. Jei ekscentrikuose yra skylės rankiniam įrankiui, pavyzdžiui, šešiakampiui raktui, atsuktuvui ar žvaigždutei, langą galima perjungti į žiemos režimą.

 

Kada reikia nustatyti langų žiemos režimą?

Paprastai tai daroma, kai atvėsus orams aplink lango varčią atsiranda lengvas skersvėjis. Vasaros laikotarpiu rekomenduojama langus grąžinti į pradinę padėtį, nes dėl žiemos režimo gali susidėvėti guminės tarpinės.

Jei nusprendėte patys perjungti langus į žiemos režimą, turėkite omenyje, kad netinkamai sureguliavus, tam tikros langų detalės gali sulūžti ar greičiau nusidėvėti. Jei nesate tikri, kad jums pavyks – kreipkitės į specialistą.

Langų reguliavimo instrukcija

Jei vis dėlto norite pabandyti tai padaryti patys, vadovaukitės instrukcijomis:

  1. Suraskite visus ekscentrikus ant lango varčios.
  2. Pasukite ekscentriką. Naudodami tinkamą įrankį, pasukite kiekvieną ekscentriką pagal laikrodžio rodyklę arba šiek tiek patraukite į save, kad pasiektumėte maksimalią padėtį.
  3. Patikrinkite rezultatą. Žiemos režimu lango varčia turi būti sandariai prispausta prie rėmo. Jei rankenai pasukti reikia daugiau pastangų nei prieš tai, nustatymas yra teisingas.
Teisingas langų sureguliavimas / KAIPKADA.LT nuotr.

Pasibaigus šaltajam laikotarpiui arba šildymo sezonui, rekomenduojama grąžinti nustatymus į pradinę padėtį.

Išeiti iš AMP versijos