Pavasarį sodininkai pradeda balinti medžius. Nėra sutarimo dėl šios procedūros naudos. Kažkas sako, kad ši procedūra yra nenaudinga ir jau seniai nenaudojama daugumoje pasaulio šalių. Kiti sodininkai įsitikinę, kad balinimas apsaugo medžius nuo nudegimo saulėje ir vabzdžių kenkėjų.
Jei šiemet nuspręsite balinti medžius, tuomet galite tai pradėti daryti pirmosiomis kovo dienomis, kai jau ištirps visas sniegas. Atrinkome geriausius medžių balinimo būdus.
Kalkės
Tai yra populiariausias balinimo pagrindas. Jis apsaugo medžio kamieną nuo temperatūros svyravimų, kovoja su mikrobais ir apsaugo nuo saulės nudegimo. Tačiau po kritulių kalkės greitai nuplaunamos.
Įprastas kalkių balinimas ruošiamas taip: 3 kg gesintų kalkių ir 10 litrų vandens sumaišykite iki vientisos masės. O grybelinių ligų profilaktikai į tą patį mišinį dedama vario sulfato.
Kreida
Balinimas su kreida yra geras, nes jis nekenkia jauniems medžiams. Šis mišinys gerai apsaugo medžius nuo nudegimo. Norėdami paruošti kreidos mišinį, paimkite 3 kg kreidos ir 10 litrų vandens. Kreidą persijokite per smulkų sietelį ir gerai išmaišykite vandenyje iki skystos grietinės konsistencijos. Po pirmojo lietaus mišinys nuplaunamas, tačiau galima įdėti 100 g klijų.
Baltas molis
Molis yra atsparus drėgmei ir gerai apsaugo medžius nuo lietaus ir šalčio. Pridėjus molio, balinimo mišinys tampa klampus. Paprastai į kreidos tirpalą dedama molio: 2,5 kg kreidos + 400 g molio miltelių + 8 litrai vandens.
Akriliniai dažai
Tai labai paprastas ir šiuolaikiškas balinimas. Nereikia nieko pridėti – užtenka nudažyti medžių kamieną. Dažai prilimpa prie medžių net ir lyjant nuolatiniam lietui, apsaugo nuo nudegimų ir turi maistinių medžiagų. Tuo pačiu metu dažyta medis gali laisvai kvėpuoti.