Jei turite šią programą savo telefone, jūsų asmeniniai duomenys gali būti nutekinti ir išsiųsti į Rusiją! Kibernetinio saugumo ekspertai įspėja – pavojus realus, o tūkstančiai žmonių jau gali būti nukentėję. Sužinokite, kaip apsisaugoti ir ar jūsų telefonas nėra sekamas!
Klausimą apie programėles, kurias parsisiuntus į telefoną mūsų duomenys gali atsidurti Rusijoje, antradienį, gruodžio 18 d., iškėlė radijas ZET. Portalo žurnalistai pranešė, kad „jos rodomos socialiniuose tinkluose rodomose reklamose arba ‚Google‘ paieškoje. Tačiau jos nepateko į jokias „Google Play“ prieinamas programas“, – rašoma pranešime.
Ekspertai įspėja: ši telefono programa siunčia duomenis į Rusiją
Bendrovės „Lookout“ ekspertų paskelbtoje ataskaitoje skaitome apie dvi skirtingas kenkėjiškos programos versijas: Pirmoji, veikianti kaip programa „Jetpack WorkManager“, gali gauti naudotojo duomenis net tada, kai įrenginio ekranas yra tuščias. Įsilaužėliai gali įjungti garso įrašymą per mikrofoną, nepriklausomai nuo to, ar telefonas aktyviai naudojamas.
Antroji programinė įranga, „BoneSpy“, apsimeta populiariomis programomis, tokiomis kaip „Telegram“ arba „Samsung Knox“ sistemos įrankiai, ir taip nepastebimai įsiskverbia į įrenginį. Šios kenkėjiškos programinės įrangos galimybės yra plačios ir apima, be kita ko, šias funkcijas:
- GPS buvimo vietos duomenų rinkimas,
- Fotografuoti ir daryti ekrano nuotraukas,
- SMS žinučių rinkimas,
- Aplinkos garsų ir pokalbių įrašymas,
- Naršymo istorijos išsaugojimas,
- Skaityti pranešimus iš telefono,
- Kontaktų ir skambučių istorijos duomenų fiksavimas.
Ekspertai įspėja neįdiegti programėlių iš nežinomų šaltinių
Šios kenkėjiškos programėlės plinta per skelbimus socialiniuose tinkluose ir „Google“ paieškos rezultatuose, tačiau oficialioje „Google Play“ parduotuvėje jos nebuvo aptiktos. Ekspertai rekomenduoja būti atsargiems ir vengti diegti programėles iš nežinomų šaltinių, nes tai gali kelti potencialią grėsmę privatumui ir duomenų saugumui.
Šaltinis: Gsmmaniak.pl
Tai, kad mus senai seka ir pasiklauso žiūrėkit ir atkreipkit dėmesi ko norit ar pakalbat, kad ieškot to ir greit atsiras internete feisbuke tikrai.
jus nejuokaukit, mano viska nunese. su pakroveju. per rozete istyse. kraukit nuo akumuliatoriaus. o geriausia visai ismeskit. ir šake po lova pasikiskit, maza ka. su tanku atvarys.. be rozetes liksit
Paaiskinsit jus man ką daryt tegu siuncia
O VMI gali tiesiai į jūsų banko sąskaitą įlisti ir visus pinigus nušlot. Klasimas iš kur daugiau gresmes?
Nu dar klausimas ar Rusams blogiau ar pagal sąmokslo teorijas Amerikiečiams, Jusu oficialios versijos ne pasaulines. Apie ka kalba – apie Jusu vadinama kara. Pradžioje išsirinkote Prezidente SSRS partijos sekretore. Dabar jau jus nebe Rusai. Kodėl bankams Ukrainos pavyzdiu negalima po 20 metu namo nuomos pareikšti namas Mano ? Sutartis baiges Provakarietiskas prezidentas pareiškė Musu! Kas ju? Zeme – kokia zeme? Kuria po pirmo pasaulinio karo Trampu ir Kenedziu seimos gavo Ukrainos teritorijoj, sako pardave rusams kad itaka nesimatytu, rusai isnuomavo UA. Ko sutarties nenaujino? Amerikiečiai prisimine susigrąžinti panoro? Karas Cha irodet kad Ru dabar gali daryt ka nori visa EU nieko nopadarys.
nors viens mastantis
Kam rusyne gali rupet kazkieno duomenys lt
Tiems visada viskas rūpi! Įsijunk smegenis!Juk kuo daugiau žinai, tuo daugiau valdai!
Neturiu nieko naudingo rusams, kad mane sektų. Puikiai tik žinau, kad kiekvieną mano žingsnį seka jankiai per Google, ir net atsiunčia ataskaitas kur buvau su nuotraukomis. Ir , aišku, Lietuvos saugumas su policija ir seka, ir klauso, ir žiūri ..
(Patikslinimas) Samsung Knox yra ne programėlė, o įrengtas tinklas Samsung telefonuose, apsaugantis jūsų telefoną nuo įsibrovėlių.
Tai programą, ar programas? Tai telegramas ir t.t., ar viena iš kažkokių Bonespy? Daugiau aiškinimo nei konkretumo