Kas nutiks, jei ištirps visas Žemės ledas: vaizdo įrašas

Klimatas, atšilimas, ledynų tirpimas

Trumpame vaizdo įraše parodyta, kaip Žemė galėtų atrodyti, jei ištirptų visas ledas planetoje. Reikalas tas, kad žmonėms sunku įsivaizduoti, kaip viskas gali pasikeisti. Tačiau klimato kaitos pasekmės jau matomos plika akimi.

NASA ekspertai parodė, kad pasaulio vandenynų lygis kyla greičiau nei tikėtasi ir, matyt, per ateinančius dešimtmečius jis pakils mažiausiai 90 centimetrų. Jei ši tendencija, atsižvelgiant į visuotinį atšilimą, tęsis, ateityje Žemė iš esmės gali likti be nuolatinio ledo (žinoma, artimiausiu metu tai neįvyks: tikriausiai prireiks mažiausiai 5000 metų visam nuolatiniam ledui Žemėje ištirpti) . Kas nutiks, jei ištirps visas planetos ledas?

Jei visą pasaulio ledą sulankstysite į 1000 metrų storio sluoksnį, šis „kilimas“ padengs visą Šiaurės Ameriką. Ir įsivaizduokite, kas bus, kai ištirps visas šis ledas…

Kaip atrodys Žemė, kai ledas ištirps?

„Business Insider“ parengtame nedideliame vaizdo įraše rodomas ateities žemynų žemėlapis, kuriame ištirpo visas ledas.

How Earth Would Look If All The Ice Melted

Ledo tirpimo pasekmės

  • Jei vandens lygis pakils 10 metrų, savo namų neteks 630 milijonų žmonių – tai apie 10% Žemės gyventojų;
  • Jei vandens lygis pakils 25 metrus, savo namų neteks 20% (1,4 mlrd. žmonių) Žemės gyventojų;
  • Jei ištirps visas esamas ledas, vandenyno lygis pakils 70 metrų, o planetos veidas pasikeis negrįžtamai;
  • Be to, išsiskirs daug pavojingų medžiagų, kurios dabar tarsi „užkonservuotos“ amžinajame įšale. Tokios medžiagos yra nežinomi virusai, branduolinės atliekos ir kiti toksiški junginiai.
Exit mobile version