Vidutinis bet kurio išmaniojo telefono galiojimo laikas yra maždaug 2–4 metai. Žinoma, kartais atsiranda ir nenumatytų priežasčių, kodėl reikėtų atsinaujinti telefoną. Pagrindinis veiksnys yra akumuliatoriaus nusidėvėjimas.
Ženklai, kai reikia keisti telefoną
Dažniausiai problemos kyla dėl akumuliatoriaus. Tai pirmoji priežastis. Kartais telefono savininkas skubiai pakeičia akumuliatorių arba naudoja išorines baterijas. Tačiau šis sprendimas bus laikinas, ir anksčiau ar vėliau teks įsigyti naują išmanųjį telefoną.
Antroji priežastis – problemos su įrenginio atmintimi. Yra įvairių rekomendacijų, kaip pašalinti šią problemą, įskaitant programų, failų ir vaizdo įrašų ištrynimą iš įrenginio atminties, talpyklos valymą ir kitas „gėrybes“. Bet jei problema išsisprendžia tik trumpam, tuomet reikia įsigyti naują išmanųjį telefoną.
Trečioji priežastis – programų ir operacinės sistemos sustingimas (angl. “freeze”). Čia kalbame tik apie technologijų senėjimą. Išmanųjį telefoną reikia pakeisti našesniu, bet nebūtinai brangiu. Dabar rinkoje yra didelis nebrangios įrangos pasirinkimas.
Išmanusis telefonas nustojo atnaujinti programinę įrangą – ketvirta priežastis. Kartais telefonas nebepajėgia atnaujinti savo sistemos, tiesiog nebeišleidžiamos naujesnės versijos. Tada jums reikia nusipirkti naują išmanųjį telefoną.
Penktoji priežastis – pasenęs fotoaparatas. Modernesni išmaniųjų telefonų modeliai turi geras kameras, kurios dažnai net nenusileidžia profesionalioms kameroms. Ir net jei pats išmanusis telefonas veikia gerai, bet reikia geresnės kameros, pavyzdžiui, darbui, tuomet reikėtų įsigyti modernesnį išmanųjį telefoną.