Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Kiek ūsų turi katės ir kiti įdomūs faktai apie jas

1 min. skaitymo

Katės, mūsų augintinės, turi įdomių savybių, kurios niekada nenustoja mūsų stebinti. Pateikiame keletą įdomių faktų apie kates, kurių galbūt nežinojote.

1. Vienas iš kačių ypatumų – išskirtiniai klausos gebėjimai. Ar žinojote, kad katės ausis gali pasisukti 180 laipsnių kampu?  Šį nuostabų įgūdį įgalina 42 jų ausyse paslėpti raumenys. Šie raumenys veikia darniai, kad palengvintų tikslų judesį ir garso vietos nustatymą.

2. Katės paprastai turi 24 ūsus, padalytus po lygiai – po 12 kiekvienoje pusėje. Šie jautrūs, pailgi plaukeliai yra svarbi jutimo priemonė, padedanti katėms aptikti objektus, aplinkos pokyčius ir net manevruoti siaurose erdvėse.

Įdomūs faktai apie kates

3. Įdomu tai, kad katės savo unikalius garsus pirmiausia naudoja bendravimui su žmonėmis. Kreipdamosi į savo šeimos narius, katės išleidžia gerai žinomą garsą „miau”. Tačiau bendraudamos su kitomis katėmis ar kitais gyvūnais jos skleidžia įvairius garsus, įskaitant šnypštimą, murkimą ar kniaukimą, kurie atskleidžia skirtingus ketinimus ir emocijas.

4. Katės puikiai mato naktį ir gali pasigirti platesniu regėjimo lauku nei žmonės. Katės gerai mato tamsoje dėl adaptacijų, kurios pagerina jų regėjimą esant silpnam apšvietimui. Tačiau jų gebėjimas atskirti skirtingas spalvas atsilieka nuo žmonių.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas / 5. Balsų skaičius:

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Pasidalinkite šiuo straipsniu
Odeta Bartkevičiūtė – gamtos mokslų specialistė ir KAIPKADA.LT straipsnių autorė. Mano tekstuose atgyja mūsų planetos gamta, augalijos ir gyvūnijos pasaulis. Su aistra tyrinėdama gamtos reiškinius, dalijuosi vertingomis įžvalgomis, padedančiomis geriau suprasti mus supančią aplinką ir jos išsaugojimo svarbą.
guest
0 Komentarai(ų)
Naujausi
Seniausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus