Kaip suprasti, kada augalui reikia vandens, o kada vandens jam per daug? Ekspertai papasakojo apie požymius, kad jūsų augalus reikia laistyti arba, priešingai, jie kenčia nuo drėgmės pertekliaus. Kadangi visi augalai turi skirtingus reikalavimus, gali būti sunku žinoti, kaip dažnai laistyti kiekvieną, o tai reiškia, kad daugelis vazonų kenčia nuo perlaistymo.
Turinys
Vandens ir šviesos balansas
Manoma, kad perlaistymas yra pagrindinis kambarinių augalų žudikas, tačiau pats vanduo nėra jų mirties priežastis. Taip pat labai svarbu, kiek šviesos gauna jūsų gėlė. Būtent drėgmės ir šviesos balansas, tinkamai parinktas, garantuoja jūsų kambarinių augalų klestėjimą.
Apšvietimas butuose augalams visada yra nepakankamas – net ir šviesiausiose vietose. Specialistų teigimu, kuo toliau augalas nuo lango, tuo mažesnė tikimybė, kad jis išliks sveikas. Augalas, gaunantis reikiamą šviesos ir vandens kiekį, augs.
Kokie yra pagrindiniai požymiai, kad jūsų augalas kenčia nuo drėgmės pertekliaus arba trūkumo?
Lapų spalva
Pagrindinis ženklas, kad jūsų augalas gauna per daug vandens, yra lapų pageltimas visame augale, o ne tik apačioje.
Rudi lapai yra pagrindinis ženklas, kad jūsų augalai negauna pakankamai vandens.
Dėl vandens trūkumo lapai dažnai susiraukšlėja ir nukrenta. Dažniausiai nuo drėgmės trūkumo pirmiausia nukenčia apatiniai lapai.
Jei pastebėsite, kad jūsų augalo lapai pagelsta, o žemė drėgna, yra didelė tikimybė, kad augalas kenčia nuo šaknų puvinio. Tai yra tada, kai augalui neduodama pakankamai šviesos, dėl to vanduo dirvoje išlieka ilgą laiką.
Kaip suprasti, kada augalą reikia laistyti?
Kad suprastumėte, ar augalą reikia laistyti, reikia kuo giliau įkišti pirštą į žemę ir pajausti drėgmę. Jei tai jaučiate, augalo geriau nelaistyti.
Kambarinių augalų savininkai taip pat gali paimti sušių lazdeles ir įsmeigti jas giliai į dirvą, palikdami kelioms minutėms prieš ištraukdami. Jei lazdelės ištraukiamos švarios, žemė yra sausa.
Augalo svoris prieš ir po laistymo
Kartais galite nustatyti, ar augalą reikia laistyti, tiesiog pasiėmę vazoną. Jei augalas per lengvas nei įprasta, greičiausiai reikia laistyti.
Jei augalas atrodo prastai
Jei jūsų augalas atrodo blogai, pabandykite perkelti jį arčiau šviesos, kad pamatytumėte, ar tai padeda. Jei tai nepadeda, išimkite iš vazono ir pažiūrėkite į šaknis – jei rudos ir minkštos, nupjaukite žirklėmis.
Prieš persodindami į šviežią žemę, šaknis gerai nuplaukite. Nelaistykite augalo iš karto, palikite bent dvi tris dienas prieš laistymą. Padėkite vazoną su augalu ant šviesios palangės ir tikėkitės geriausio.