Kinų Naujieji 2023 metai: vienos ryškiausių švenčių istorija, data ir tradicijos

Kinų naujųjų metų tradicijos

Kinų Naujieji Metai, taip pat žinomi kaip Mėnulio Naujieji Metai, yra pagrįsti kinų mėnulio kalendoriumi. Šiame straipsnyje trumpai papasakosime apie šventės istoriją, datą ir tradicijas.

Kinų Naujieji metai: šventės istorija

Kinijos Naujieji metai yra švenčiami kaip valstybinė šventė daugelyje šalių ir teritorijų, kuriose gyvena daug kinų. Dauguma vyriausybių paskiria šventes, kai atostogų data patenka į savaitės darbo dieną.

Kitose pasaulio šalyse ši šventė nėra laikoma oficialia ir interpretuojama kaip eilinė darbo diena, turinti tik tam tikrus kinų kultūros tradicijų požymius, nors tose vietose, kur gyvena kinų emigrantai, visada rengiami šventiniai renginiai, fejerverkai.

Remiantis istoriniais įrašais, tą dieną, kai mitinis imperatorius Yu Shun įžengė į sostą (daugiau nei prieš 4000 metų), jis atvedė savo tarnus garbinti dangų ir žemę. Nuo tada ši diena kinų kalendoriuje laikoma pirmąja pirmojo mėnulio mėnesio diena.

Tai pagrindinė kinų Naujųjų metų kilmės versija. Tačiau 1911 metais Kinija priėmė Grigaliaus kalendorių, o Naujieji metai buvo pervadinti Pavasario švente.

Kada švenčiami kinų Naujieji 2023 metai?

Kinų Naujieji 2023 metai bus švenčiami sausio 22 d. Ši data patenka į sekmadienį.

Kinų Naujųjų metų šventimo tradicijos

Ši šventė švenčiama išpuoštose gatvėse, paraduose ir masinėse šventėse. Pavasario šventė Kinijoje yra nacionalinė šventė. Valstybinės įmonės, mokyklos, universitetai ir daugelis kitų įstaigų šiuo laikotarpiu nedirba.

Vadinamoji pavasario šventė įgavo tam tikrą simboliką, nepaisant regioninių papročių ir tradicijų skirtumų. Dažniausiai kinai pinigus išleidžia naujiems daiktams: perka dovanas, papuošalus, namų apyvokos reikmenis, maistą, drabužius.

Kiekviena šeima kruopščiai valo savo namus, manydama, kad tokiu būdu jie išvalo savo gyvenimą nuo bet kokių nesėkmių ir atlaisvina vietos laimei. Prieš šventinę vakarienę namo grįžta visa šeima. Jie mėgaujasi įvairiais kiaulienos, antienos, vištienos patiekalais ir įvairių rūšių saldumynais.

Šventinė naktis baigiasi fejerverkais ir petardomis. Kitos dienos rytą vaikai sveikina tėvus, linkėdami sveikatos ir laimingų Naujųjų metų, o už tai gauna pinigus raudonuose popieriniuose vokuose.

Išeiti iš mobilios versijos