Kitą savaitę į kosmosą bus paleisti pirmieji “Amazon” interneto palydovai


Amazon Kuiper projektas / Amazon nuotr.

Kitą penktadienį, spalio 6 d., “United Launch Alliance” (ULA, bendra “Boeing” ir “Lockheed Martin” įmonė) paleis pirmuosius interneto paslaugų teikėjo “ Project Kuiper” palydovų prototipus. Šis paslaugų teikėjas siekia tapti “SpaceX Starlink” konkurentu.

 

Iš pradžių buvo planuota šiam tikslui naudoti ULA raketą “Vulcan Centaur”, tačiau vėliau nuspręsta ją pakeisti raketa “Atlas V”. Dieną prieš tai į JAV kosmoso pajėgų bazę Kanaveralo kyšulyje Floridoje buvo pristatyti du projekto “Kuiper” palydovai – juos į orbitą maždaug 60 m aukštyje iškels raketa “Atlas V 50”.

Palydovinis internetas amazon

Šis paleidimas “Amazon” yra svarbus įvykis, nes bendrovė tikisi kitais metais pradėti aptarnauti pirmuosius klientus. Tačiau prieš tai ji turi išbandyti jų veikimą. “Kuiper” bus tiesioginis konkurentas palydovinio ryšio tiekėjui “Starlink”, kuris jau turi 4 800 palydovų grupę, galinčią aptarnauti klientus beveik bet kurioje pasaulio vietoje, o abonentų skaičius viršijo 2 mln.

Bendrovė “Amazon” dar nėra iškėlusi į orbitą nė vieno palydovo – ULA jau yra suplanavusi devynis “Atlas V” paleidimus ir 38 perspektyvios raketos “Vulcan Centaur” paleidimus.

Palydovus “Kuipersat-1” ir “Kuipersat-2” planuojama iškelti į 497,6 km aukštį. Jei bus palankios oro sąlygos, paleidimo langas bus atidarytas spalio 6 d. 14.00 val. rytinės JAV pakrantės laiku.

Išeiti iš AMP versijos