Butai / Namai

Ko nedaryti individualiai tvarkant buitines nuotekas?

Kad ir kaip patogu būtų prisijungti prie centrinės kanalizacijos, tokią galimybę turi ne visi. Dažniausiai su šia problema susiduria kaimų, vienkiemių ir kitų nutolusių vietovių gyventojai. Nors tokiais atvejais turėtų būti montuojamas nuotekų valymo įrenginys, tai daro toli gražu ne visi. Na, o taip jie tik kenkia aplinkai. Taigi ko nereikėtų daryti individualiai tvarkant buitines nuotekas?

Neleisti į aplinką neišvalytų nuotekų

Nors jau seniai aišku, kad buitinės nuotekos kenkia aplinkai, vis dar atsiranda žmonių, kurie jas išleidžia tiesiai į aplinką. Tačiau tai daryti griežtai draudžiama. Buitinėse nuotekose gausu kenksmingų junginių, tokių kaip azotas ir fosforas. Patekę į aplinką jie gali sukelti ekosistemos kitimą, kitaip vadinamą eutrofikaciją. Vandens ekosistemos labiausiai jautrios fosfatų kiekio padidėjimui, o sausumos – nitratų. Buitinėse nuotekose yra tiek vienų, tiek kitų junginių, kas reiškia, kad jos gali sukelti visapusišką žalą.

Į aplinką galima išleisti tik tinkamai išvalytas nuotekos, kurios neturi jokio neigiamo poveikio. Tam reikalingi valymo įrenginiai. Jau kurį laiką ieškote efektyvaus ir patikimo nuotekų tvarkymo sprendimo? UAB „Feliksnavis“ gali Jums tokį pasiūlyti. Spauskite ant nuorodos ir išsirinkite savo poreikius geriausiai atitinkantį gaminį. Na, o jei reikia profesionalaus patarimo, drąsiai konsultuokitės.

Nekaupti jų nesandariose talpyklose

Kitas dalykas, kurio reikėtų nedaryti tvarkant buitines nuotekas, tai kaupti jų nesandariose ir tam nepritaikytose talpyklose. Tiesa, kalbant bendrai apie nuotekų talpas, verta pastebėti, kad jas galima naudoti tik tuomet, kai nėra galimybės įsirengti valymo įrenginio.

Jeigu esate būtent tokioje situacijoje, rinkitės tik specialiai tam skirtus rezervuarus. Aukštos kokybės nuotekų talpyklos yra visiškai sandarios ir atsparios įvairiems cheminiams poveikiams. Jos gaminamos iš medžiagų, pasižyminčių antikorozinėmis savybėmis. Tai talpykloms suteikia patvarumo ir ilgaamžiškumo.

Bet kur nešalinti surinktų atliekų

Laikui bėgant nuotekų valymo įrenginyje kaupiasi perteklinis dumblas, o talpyklose – nuotekos. Tiek vienas, tiek kitas atliekas būtina reguliariai šalinti, tačiau ne bet kur. Jos turi būti išvežamos į centrinę nuotekų valyklą, kur yra atitinkamai apdorojamos.

Atsižvelkite į šiuos patarimus, kad nekeltumėte pavojaus aplinkai. Atsakingas nuotekų tvarkymas leis ja tinkamai pasirūpinti. Nelikite abejingi – juk tai mūsų visų atsakomybė.

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Taip pat skaitykite
Close
Back to top button