Kita

Kodėl atrodo, kad žmogaus venos yra mėlynos spalvos?

Mūsų kraujas yra raudonos spalvos. Tačiau, kai žiūrime į savo venas, jos atrodo melsvos (ar net žalsvos). Šiame straipsnyje paaiškiname kodėl.

Žmogaus venos

Žmogaus kraują nuspalvina raudonieji kraujo kūneliai, kuriuose yra hemoglobino. Hemoglobinas yra geležies turtinga molekulė, kuri gali būti ryškiai raudona arba tamsesnė, blankesnė raudona spalva. Tačiau vis tiek, žvelgdami į venas, matome, kad jos yra mėlyno atspalvio.

Tai paaiškinama tuo, kad skirtingų spalvų bangos ilgis skiriasi. Dėl šios priežasties spalvos skirtingai atsispindi ir yra mūsų akių absorbuojamos. Pavyzdžiui, raudona spalva yra ilgesnio bangos ilgio, todėl ji lengvai prasiskverbia pro odą, tačiau mėlyna spalva, kurios bangos ilgis trumpesnis, atsispindi.

Zmogaus venos rankose

Galite tai net išbandyti. Tai galite padaryti tiesiog nukreipdami baltą šviesą į ranką – venų srityje. Todėl pastebėsite, kad raudona šviesa sugeriama, o mėlyna atspindima. Pasirodo, į žmogų grįžtančioje šviesoje bus daugiau mėlynos nei raudonos spalvos bangų. Todėl venos atrodys mėlynos, palyginti su oda.

Jei radote klaidą, praneškite mums apie tai pažymėdami tekstą ir paspausdami Ctrl+Enter.

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Mindaugas Bružas

KAIPKADA.LT naujienų, straipsnių, patarimų autorius.

Turite klausimų ar pastabų? Susisiekite:
el. p. redakcija@kaipkada.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite
Close
Back to top button

Pranešimas apie klaidą

Šis tekstas bus išsiųstas mūsų redaktoriams: