Kodėl augintinis atsisako maisto: 4 priežastys


Maisto netoleravimas gyvūnams

Daugelis žmonių savo namuose laiko katę ar šunį. Tačiau kartais pasitaiko situacija, kai keturkojis nenori valgyti įprasto maisto. Tai gali būti 4 veiksnių rezultatas.

4 priežastys, dėl kurių gyvūnas atsisako maitintis

Liga

Gyvūnas jaučia skausmą arba gali sirgti virškinimo organų, taip pat burnos ertmės ligomis.

Būtina atidžiai stebėti augintinio būklę. Pirmiausia apžiūrėkite burnos ertmę ir patikrinkite, ar nėra dantenų paraudimo, žaizdų, liežuvio pažeidimų, atsikišusių dantų, pašalinių daiktų (skeveldrų nuo pagaliukų, kaulų nuo maisto ir kt.).

Jei augintinis yra vangus, atsisako vandens arba yra labai ištroškęs, pakito paties pilvo tūris, vemia, pasikeitusios gyvūno išmatos arba jų nėra – nedelsdami kreipkitės į veterinarą.

Stresas

Keturkojis draugas gali patirti stiprų stresą. Tokiu atveju reikėtų stengtis skirti kuo daugiau dėmesio ir priežiūros, kad gyvūno būklė vėl taptų normali.

Keturkojų skonio pageidavimai

Gali pasikeisti augintinio skonio pomėgiai, dėl to jai ar jam pabodo įprastas maistas. Tai dažniausiai pasitaiko miniatiūrinių ir mažų veislių katėms ir šunims.

Tokiu atveju turėtumėte pasikonsultuoti su dietologu ir nuspręsti dėl tolesnių veiksmų:

Pasikeitė pašaro sudėtis

Pakito pašarų kokybė, sudėtis, skonis ir aromatas. Taip atsitinka, jei gamintojai pakeičia, prideda naujų komponentų arba keičia jų santykį. Tas pats pasakytina ir apie natūralios mitybos pokyčius.


Mūsų portale paskelbtą informaciją griežtai draudžiama naudoti kitose internetinėse svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar platinti medžiagą bet kokiu kitu pavidalu be sutikimo. Visas turinys, jeigu nėra nurodytas kitas šaltinis, yra portalo nuosavybė.

Parašyti komentarą / išeiti iš AMP versijos