Dažniausiai pagrindinė prasto ar nestabilaus “Wi-Fi” maršrutizatoriaus veikimo priežastis yra netinkama jo vieta bute ar name. Tačiau pasitaiko, kad maršrutizatorius tiesiog “pavargsta” ir jį reikia perkrauti – taip pašalinsite laikinas klaidas ir pagerinsite bendrą tinklo veikimą.
Daugelis naudotojų klaidingai mano, kad šis nedidelis daiktas nereikalauja ypatingo dėmesio ir gali veikti be pertraukų. Tačiau tai netiesa – maršrutizatorių vis tiek kartais reikia perkrauti.
Pirmiausia įsitikinkime, kad maršrutizatorius pastatytas teisingai
Pirmiausia įsitikinkite, kad maršrutizatorius pastatytas pakankamame aukštyje nuo grindų. Taip signalas pasiskirstys tolygiau. Jei maršrutizatorius pastatytas ant grindų, didžioji dalis energijos iš esmės pateks į žemę.
Svarbu, kad maršrutizatoriaus neužstatytumėte daiktais ir nestatytumėte jo šalia kitų elektroninių prietaisų. Beje, tai taikoma ir šaldytuvams bei mikrobangų krosnelėms.
Be to, maršrutizatorių nerekomenduojama statyti arti akvariumo. Tačiau kartais sustiprinti “Wi-Fi” signalo net ir tinkamai įrengus maršrutizatorių nepavyksta – tokiu atveju rekomenduojama atlikti perkrovimą pagal taisyklę “10 sekundžių”. Jos esmė ta, kad atjungus maršrutizatorių, reikia palaukti 10 sekundžių, kol įrenginys bus visiškai perkrautas, ir tada maršrutizatorių vėl galima prijungti prie tinklo.
Šis perkrovimo metodas gali laikinai išspręsti “Wi-Fi” signalo problemas (jei tokių yra) ir pagerinti jo kokybę, nes iš naujo paleidžiamos visos darbo eigos.
Nepaisant kompaktiško dydžio, maršrutizatorius nedaug kuo skiriasi nuo tokio pat išmaniojo telefono. Jis irgi turi analogišką operatyviąją atmintį, kuri palaipsniui užsipildo, ir našumas pradeda kristi. Todėl ir šiam įtaisui reikia skirti ypatingą dėmesį.
Kaip dažnai reikia perkrauti maršrutizatorių?
Paprastai maršrutizatorių turėtumėte perkrauti, kai reikia, kai pasireiškia akivaizdžios problemos. Tačiau nieko blogo, jei tai darote prevenciniais tikslais, kad nesusidarytų daug klaidų.
Apskritai pakanka maršrutizatorių siųsti perkrauti bent kartą per savaitę. Toks metodas padės sumažinti su maršrutizatoriumi susijusių problemų dažnumą.
Tačiau kartais net nepaisant teisingo įrangos įdiegimo ir perkrovimo, prastas “Wi-Fi” signalas niekur nedingsta – greičiausiai tokiu atveju laikas pagalvoti apie naujo maršrutizatoriaus pirkimą.
Tiesa ta, kad daugelis žmonių namuose turi senus maršrutizatorius, kurie veikia 2,4 GHz dažniu. Tačiau nuo to laiko technologijos gerokai pažengė į priekį, todėl kaip alternatyvą turėtumėte apsvarstyti galimybę seną maršrutizatorių pakeisti modernesniu, palaikančiu 802.11aah 5 GHz dažniu, dar vadinamu “Wi-Fi 6”. Greičio padidėjimas tikrai garantuotas.