Kodėl katės mėgsta net ir mažiausias dėžutes?


Daugelis žmonių mėgsta kates ir šiuos keturkojus chuliganus laiko namuose. Katės turi keistų įpročių, kai kurios miega keistose padėtyse ir įvairiose namų vietose, tačiau dauguma kačių mėgsta dėžutes ir tai faktas. Bet kodėl jos taip mėgsta net mažiausias dėžutes?

Kaip katės pasirenka kur gulėti ar miegoti?

Katės mėgsta komfortą ir vertina saugumą, todėl renkasi ne tik vietą nakvynei.

Du svarbūs veiksniai turi įtakos katės pasirinkimui:

  1. Šiems gyvūnams labai svarbus temperatūros režimas. Jos nemėgsta šalti, tačiau perkaitimas joms pavojingas, todėl katės renkasi vietą, kurioje nebus nei karšta, nei šalta. Dažniausiai rudenį ir žiemą šie keturkojai guli prie kažko šilto ar ant kažko šilto, kur nėra skersvėjų, o vasarą, atvirkščiai, renkasi vėsias vietas.
  2. Saugumas katėms itin svarbus, nes be jo jos negalės tinkamai atsipalaiduoti ir pailsėti. Jei turi pasitikėjimo santykius su šeimininku, gyvūnas gali miegoti šalia arba ant rankų.  Juk žmogus skleidžia šilumą ir „pasižiūri“, kad jo globotinio niekas netrukdytų miego metu.

Kaip katės pasirenka kur gulėti ar miegoti

Kodėl katės mėgsta dėžutes?

Daugelis kačių savininkų atkreipia dėmesį, kad jų katės be galo mėgsta įvairaus dydžio dėžutes, žinoma tam yra daug priežasčių.

Penkios priežastys, kodėl katės lipa į dėžes:

  1. Dėžė yra puiki slėptuvė medžioklei. Reikalas tas, kad katės yra plėšrūnės ir yra įpratusios pulti iš pasalų. Šiems tikslams puikiai tiks jauki dėžutė, nes iš jos patogu stebėti „grobį“. Be to, dėžutė puikiai maskuoja.
  2. Saugumo jausmas. Dėka keturių dėžės pusių, „priešui“ sunku užpulti katę.
  3. Kova su stresu. Mokslininkai įrodė, kad dėžės padeda gyvūnui sumažinti streso lygį. Kačių reakcija į stresines situacijas dažnai yra bėgti ir slėptis. Jie neturi natūralių konfliktų sprendimo strategijų, todėl katės slepiasi nuo problemų.
  4. Dėžės padeda sušilti. Įprasta kačių kūno temperatūra svyruoja nuo 37,8 iki 39,2 laipsnių. Kartonas gali užtikrinti izoliaciją, kuri padeda išlaikyti šilumą.
  5. Dėžės padeda prisitaikyti. Utrechto universitete buvo atliktas tyrimas su katėmis iš prieglaudos, kuri parodė, kad su dėžėmis jos greičiau atsigauna ir greičiau prisitaiko prie aplinkos – tai yra padeda susidoroti su pokyčiais.

Kaip išsirinkti dėžutę katei?

Tinka bet kuri dėžė, atitinkanti šiuos kriterijus:

Išeiti iš AMP versijos