Kodėl mes sakome, kad katės turi devynis gyvenimus?

Kaip katės pasirenka kur gulėti ar miegoti

Dažnas mitas, kurį visi girdime. Bet iš kur kilo ši frazė ir kodėl ji taip ilgai buvo kačių istorijos dalis? Išsiaiškinkime!

Kokia yra frazės „Katės turi devynis gyvenimus“ kilmė?

Pasirodo, idėja, kad katės turi devynis gyvenimus, gyvuoja jau kurį laiką, nors sunku tiksliai nustatyti, iš kur ji kilo.

Kai kas sako, kad ši frazė kilusi iš senovės anglų patarlės.

Kiti mano, kad tai kilę iš Egipto. Senovės Egipte katės buvo gerbiamos ir buvo tikima, kad jos turi dieviškąją energiją. Senovės Egipto kultūroje saulės dievas Atum-Ra, kuris pagimdė kitus aštuonis dievus, įgavo katės pavidalą. Devynių gyvenimų ryšys galėjo kilti iš šios simbolikos – Ra plius aštuoni dievai lygūs devyniems.

Vis dėlto, kitose kultūrose šis mitas taip pat egzistuoja jau seniai. Pavyzdžiui, Kinijoje taip pat manoma, kad katės turi devynias gyvybes, ten pats skaičius devyni yra laikomas laimingu.

Kalbant apie kačių, turinčių devynias gyvybes, kilmę, viskas vis dar yra paslaptis, tačiau greičiausiai tai yra mitologijų mišinys, susijungęs ir paverčiantis ją pasauline kultūros leksika.

Kodėl frazė įstrigo mūsų galvose?

Tokia frazė tebegalioja ir šiandien. Kodėl? Manome, kad tai greičiausiai dėl kačių sugebėjimo išgyventi sunkiose situacijose. Katės yra protingos ir besiginančios. Jos taip pat turi  žaibiškus refleksus, leidžiančius greitai pabėgti iš pavojingų situacijų.

Padidėję kačių pojūčiai yra tikrai neįtikėtini. Jos turi puikų regėjimą tiek šviesiose, tiek tamsoje, taip pat puikų klausos ir lytėjimo pojūtį. Jos turi visas galimybes pajusti pavojų prieš jam įvykstant, todėl katėms suteikiama daugiau šansų išgyventi.

Frazė „katės visada nusileidžia ant kojų“ taip pat gali turėti įtakos šio mito plėtrai. Nors katės ne visada nusileidžia ant kojų, jos yra labai judrios ir gali atsigauti po situacijų, kurios gali būti mirtinos ne tokiems lankstiems gyvūnams.

Exit mobile version