Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Kodėl pavojinga ilgai sėdėti automobilyje su įjungtu/užvestu varikliu

2 min. skaitymo

Darbo tuščiąja eiga režimas yra neatsiejama kasdienio automobilio naudojimo dalis. Tačiau svarbu suprasti, kaip ilgas sėdėjimas automobilyje su įjungtu varikliu gali paveikti jūsų automobilį ir aplinką. Ekspertai paaiškino, kodėl ilgas sėdėjimas automobilyje neišjungus variklio gali būti pavojingas.

Kai automobilio variklis dirba tuščiąja eiga, jis toliau degina degalus ir išskiria išmetamąsias dujas. Dėl to didėja variklio ir kitų komponentų, pavyzdžiui, uždegimo žvakių ir akumuliatoriaus, nusidėvėjimas. Šiuolaikiniuose automobiliuose trumpą laiką dirbant tuščiąja eiga šis poveikis yra minimalus, tačiau ilgai naudojant šį režimą gali kilti nemažai problemų:

 

Sutrumpėja akumuliatoriaus veikimo laikas

Ilgas variklio darbas tuščiąja eiga ypač kenkia akumuliatoriui, nes jis gali greičiau išsikrauti, jei įjungiami papildomi prietaisai, pavyzdžiui, oro kondicionierius ar radijas.

Variklio perkaitimas

Jei variklis per ilgai veikia tuščiąja eiga, jis gali perkaisti. Tai ypač aktualu esant karštam orui arba jei yra problemų su aušinimo sistema.

Padidėjusios degalų sąnaudos

Nors dirbant tuščiąja eiga degalų sunaudojama mažiau nei važiuojant dideliu greičiu, ilgai dirbant tuščiąja eiga gali gerokai sumažėti benzino kiekis bake.

Aplinkos tarša

Išmetamosiose dujose, išsiskiriančiose varikliui dirbant tuščiąja eiga, yra kenksmingų medžiagų, kurios neigiamai veikia oro kokybę ir gali prisidėti prie klimato kaitos. Už tai net gali būti skiriamos baudos.

Apsinuodijimo anglies monoksidu rizika

Jei paliksite automobilį su įjungtu varikliu uždaroje patalpoje, kyla pavojus apsinuodyti anglies monoksidu. Šios dujos yra beskonės ir bespalvės, tačiau labai pavojingos sveikatai.

Rekomendacijos

  • Venkite ilgesnio darbo tuščiąja eiga: Jei reikia laukti automobilyje, geriau išjunkite variklį. Šiuolaikinių automobilių nereikia ilgai šildyti prieš važiuojant, net ir esant šaltam orui.
  • Naudokitės „Start-Stop” sistema: Daugelyje šiuolaikinių automobilių įrengta „Start-Stop” sistema, kuri automatiškai išjungia variklį, kai sustojate, ir įjungia jį, kai paspaudžiate akceleratoriaus pedalą. Tai padeda sumažinti degalų sąnaudas ir išmetamųjų teršalų kiekį.
  • Reguliari techninė priežiūra: Pasirūpinkite, kad jūsų automobilis būtų geros būklės. Reguliariai tikrinkite aušinimo sistemą ir kitus komponentus, kad išvengtumėte problemų dėl perkaitimo ir variklio susidėvėjimo.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas / 5. Balsų skaičius:

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Pasidalinkite šiuo straipsniu
Adomas Račkauskas – KAIPKADA.LT portalo straipsnių autorius ir ekspertas automobilių, technikos, transporto bei verslo srityse. Jo straipsniai padeda skaitytojams suprasti naujausias transporto tendencijas, technologinius sprendimus ir verslo strategijas.
guest
0 Komentarai(ų)
Naujausi
Seniausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus