Retkarčiais beveik visi matome keistas dėmes prieš akis, kurios juda kartu su mūsų akių judesiais. Specialistai aiškina, ar verta sunerimti, kai žmogus prieš akis pradeda matyti “musytes”.
Specialistai teigia, kad jei į stiklakūnį patenka koks nors svetimkūnis, pavyzdžiui, kraujas ar kiti pašaliniai objektai, jos ten ir lieka. Kai šios mažos dalelės užstoja pro akį sklindančią šviesą, jos meta mažus šešėlius ant tinklainės. Tai ir suvokiame kaip akies muselę.
Su amžiumi dalis į drebučius panašios medžiagos natūraliai suyra ir tampa skystesnė. Taip atsitikus, vandenyje ištirpusios dalelės gali sulipti. Jos taip pat gali mesti mažus šešėlius ant tinklainės, kurie yra išplaunami ir suvokiami kaip muselės.
Ar būtinas gydymas?
Vyresnio amžiaus žmonėms staiga atsiradusios gausios muselės gali rodyti būklę, vadinamą užpakaliniu stiklakūnio atšokimu. Ji gali sukelti tinklainės plyšimus ir galiausiai aklumą.
Neseniai Amerikos medicinos asociacijos žurnale (Journal of the American Medical Association) paskelbtame straipsnyje teigiama, kad pacientams, kurie lankėsi pas oftalmologus, skųsdamiesi staiga atsiradusiomis muselėmis akyse, 14 % atvejų grėsė tinklainės atšokimas.
Tai gana didelis procentas, kuris rodo, kad pacientai, turintys tokių nusiskundimų, turėtų nedelsdami kreiptis į oftalmologą, kad šis juos nuodugniai ištirtų.
Daugeliui žmonių tokie simptomai pasireiškia tik retkarčiais. Jos ypač pastebimos, kai žiūrime į giedrą mėlyną dangų. Paprastai laikui bėgant jos išnyksta.
Jei regėjimo problemos jus vargina jau kurį laiką, turėtumėte kreiptis į gydytoją.