Kodėl šunys ėda žolę ir ar tai pavojinga: ekspertų atsakymai


Ar blogai kad šuo ėda žolę

Pasivaikščiojimo su šeimininkais metu šunys dažnai ėda žolę, o tai kelia tam tikrą šeimininkų susirūpinimą. Žmonės klausia, kodėl taip elgiasi ir ar tai pavojinga jų sveikatai. Į šį klausimą atsakė Britanijos šunų elgesio ir dresūros chartijos direktorė ir viena iš “Zigzag” įkūrėjų Lorna Winter.

Pasak jos, šunys dažnai kramto žolę, ir tam gali būti kelios priežastys. Pavyzdžiui, tokios žolės kaip linų sėmenys šuniukams yra skanios. Be to, tokiu būdu gyvūnai gali bandyti atkreipti šeimininko dėmesį ir norėti, kad žmogus su jais žaistų.

Lorna taip pat sako, kad žolės kramtymas šunims gali rodyti, kad jų mityboje trūksta ląstelienos ir jie ieško daugiau rupiosios ląstelienos. Žlės ėdimas yra įprastas ir natūralus šunų elgesys.

“Šunims gali tiesiog patikti žolės skonis ir kvapas”

valgo žolę, nes:

Akimirkos, kurios turėtų įspėti naminių gyvūnėlių savininkus:

Ar normalu, kad šunys valgo žolę?

Taigi. 1500 šunų savininkų apklausa parodė, kad beveik 70% šunų valgo augalus kasdien arba bent kartą per savaitę. Nustatyta, kad toks elgesys ypač būdingas jauniems šunims. Šunys yra visaėdžiai, todėl natūralu, kad jie valgo ir augalus, ir mėsą. Beje, žolę minta ne tik naminiai šunys, bet ir tie, kurie gyvena gamtoje.

Išeiti iš AMP versijos