Kodėl turėtumėte išjungti automatinį telefono ryškumą?


“Apple” reklamuoja savo naujausią “iPhone” kaip ryškiausią visų laikų ekraną, bet kai juo naudojatės, tikriausiai galvojate: “Ar jis neturėtų būti ryškesnis?”. Galbūt net lyginate jį su kitais ekranais, kurie atrodo daug ryškesni už jūsų. Tai ne jūsų nustatymų kaltė: tai automatinis ryškumas, kurį turėtumėte išjungti daugumoje savo prietaisų.

Kodėl apskritai egzistuoja automatinis ryškumas?

Automatinis ryškumas yra kelių technologijų pramonės problemų sprendimas. Pirma, jie nori, kad naudotojai jaustųsi, jog jų įrenginių akumuliatoriaus veikimo laikas yra geras, o ekranui maitinti reikia daug energijos – kuo ekranas šviesesnis, tuo daugiau akumuliatoriaus jis naudoja. Sistema, automatiškai nustatanti ekrano „optimalų“ ryškumą, leidžia sumažinti akumuliatoriaus išsikrovimo greitį.

Jei automatinio ryškumo funkcija įjungta pagal numatytuosius nustatymus, tai užtikrina, kad dauguma naudotojų visą laiką naudosis šia funkcija ir taip visą laiką taupys akumuliatoriaus energiją. Tikriausiai taip bendrovės sutaupo sau daugybę skundų dėl prasto akumuliatoriaus veikimo laiko.

Žinoma, automatinis ryškumas turi ir kitų privalumų, ne tik papildomą akumuliatoriaus veikimo laiką. Teoriškai ši funkcija gali padėti išlaikyti norimą ekrano ryškumą, kai keičiasi apšvietimo sąlygos. Pavyzdžiui, kai naudojate ekraną lauke, galite norėti padidinti ekrano ryškumą, tačiau grįžę į vidų galite norėti jį sumažinti arba net visiškai sumažinti tamsoje. Automatinis ryškumas padeda automatiškai pašalinti šiuos trūkumus: jei lauke galite naudoti telefoną visu ryškumu, o grįžę į tamsų kambarį matyti visiškai pritemdytą ekraną, automatinis ryškumas atliko savo darbą.

Nereikia turėti nešiojamojo įrenginio, kad galėtumėte pasinaudoti šia galimybe. Kai kurie kompiuteriai gali naudoti automatinį ryškumą, kad reguliuotų ekraną visą dieną.

Telefonai iki 150 eur

Tačiau automatinis ryškumas iš tikrųjų yra gana problematiškas

Problema ta, kad automatinis ryškumas dažnai neatlieka savo darbo. Jis nustato tokį ryškumo lygį, kuris tinka jo skaičiavimams, bet ne jūsų akims. Jei šis nustatymas įjungtas, tikriausiai vis tiek reguliuosite ryškumą rankiniu būdu.

Tačiau nėra nieko labiau varginančio už didžiausią automatinio ryškumo silpnybę – nuolat besikeičiančias apšvietimo sąlygas. Jei judėsite po kambarį, galbūt kurį laiką stovėsite atsirėmę į langą, o paskui pasuksite į kitą pusę, automatinis ryškumas gali “nebesuprasti” kokį apšvietimo lygį taikyti. Kartais dėl nedidelio papildomo apšvietimo ryškumas smarkiai padidėja, o šiek tiek sumažėjus apšvietimui ekranas tampa visiškai neryškus ir neįskaitomas.

Jei jūsų netenkina naujojo prietaiso ekrano ryškumas, dėl to gali būti kaltas automatinis ryškumo nustatymas. Yra daug veiksnių, dėl kurių du tą patį vaizdo įrašą gali rodyti skirtingai, potencialiai labai ryškaus “14 Pro Max” ekrano ryškumo trūkumą greičiausiai lemia numatytasis automatinis ryškumas.

Kaip išjungti automatinį ryškumą telefone?

Daugumoje prietaisų automatinio ryškumo nustatymus galima rasti ekrano nustatymuose. Pavyzdžiui, “Apple” erzina tuo, kad automatinio ryškumo parinktį patalpina į “Settings” > “General” > “Display & Text Size”, o ne į “Settings” > “Display & Brightness” (kur ir priklausytų).

Jei jūsų prietaisas leidžia tai daryti, naudokitės paieškos funkcija, kad greitai surastumėte automatinio ryškumo nustatymą.

Išeiti iš AMP versijos