Kodėl verta pirkti dydžiu didesnius sportbačius?


Pirkdami sportbačius dažniausiai renkamės tokio dydžio, kokį visada avime. Tačiau didesnio dydžio pasirinkimas gali turėti didelės naudos jūsų patogumui ir našumui.

Didesni sportbačiai gali pakeisti jūsų požiūrį į sportinius batus

Pavyzdžiui, suteikdami šiek tiek daugiau vietos kojoms, mažiau tikėtina, kad jausitės suvaržyti. Jeigu bus pakankamai vietos, išvenksite diskomforto, pavyzdžiui, dilimo, nuospaudų ar įaugusių nagų. Pažvelkime į šiuos privalumus atidžiau.

Geresnė kraujotaka

Leisdami batams laisviau priglusti, skatinate geresnę kojų kraujotaką. Per ankšti batai gali sutraukti kraujagysles ir apriboti kraujotaką, o tai gali sukelti tirpimą ir mėšlungį. Pasirinkus didesnį dydį užtikrinama, kad pėdose užteks vietos optimaliai kraujotakai, o tai prisidės prie didesnio komforto kasdienės veiklos ir sporto metu.

Sužalojimo rizikos mažinimas

Per ankštus batus dėvint gali padidėti susižeidimo rizika. Be to, ankšti batai gali turėti įtakos pusiausvyrai ir stabilumui, o tai taip pat gali padidinti čiurnos patempimo ar kitų traumų, susijusių su tinkamos atramos stoka, tikimybę. Pasirinkus didesnį batų dydį, atsiranda daugiau erdvės natūraliam pėdos judėjimui ir sumažėja traumų tikimybė.

Svarbu! Didesnis dydis turėtų būti saikingas. Nesirinkite daug reklamuojamų modelių – geriau pasikonsultuoti su specialistu. Taip pat svarbu atsiminti, kad kiekvienas žmogus turi skirtingus poreikius ir pageidavimus dėl batų dydžio. Taigi, prieš pirkdami visada turėtumėte jį pasimatuoti ir įsitikinti, kad vaikščiodami jausitės patogiai ir pasitikite savimi.

Pritaikymas prie dydžio keitimo

Tikėkite ar ne, bet pėdos gali keistis dienos metu arba dėl įvairių veiksnių, pavyzdžiui, patinimų po intensyvaus fizinio krūvio ar per didelio karščio. Pasirinkę didesnį dydį, suteikiate kojoms galimybę prisitaikyti prie šių pokyčių be apribojimų ir diskomforto. Tai ypač naudinga, jei planuojate avėti batus ilgą laiką arba tokiose situacijose, kai pėdos gali išsipūsti, pavyzdžiui, keliaujant ar sėdint darbe.

Tinkamas sportbačių dydis

Sportinių rezultatų gerinimas

Jei sportuojate ar reguliariai mankštinatės, didesnių batų dėvėjimas gali turėti teigiamos įtakos jūsų rezultatams. Suteikdami daugiau vietos kojoms, turėsite didesnį stabilumo ir judėjimo laisvės pojūtį. Tai gali lemti geresnius rezultatus, nes leidžia sklandžiau judėti ir maksimaliai išnaudoti savo sportinius sugebėjimus.

Ortopedinių vidpadžių naudojimas

Daugelis žmonių turi nešioti ortopedinius vidpadžius, kad ištaisytų pėdų problemas arba suteiktų papildomą atramą. Jei taip yra jūsų atveju, jums tikriausiai reikia papildomos vietos bate, įdėklai būtų patogiai ir efektyviai pritvirtinti.

Išeiti iš AMP versijos