Kodėl žmonės beldžia į medį, kad neapsigautų: liaudies ženklai

Beldimas į medį

Prietarai yra socialinis reiškinys, kuriuos galima rasti bet kurioje kultūroje ir epochoje. Jie gali būti susiję su religija, mokslu, folkloru, ženklais ir kitais gyvenimo aspektais. Vienas iš labiausiai paplitusių prietarų yra beldimas į medį (dažniausiai 3 kartus).

Apie prietarą

Prietaras belsti į medį atsirado senovės pagoniškose kultūrose, kurios tikėjo, kad medžiuose gyvena dvasios ir dievai. Šią apsaugos apeigą žmonės vis dar naudoja kaip automatinę reakciją į tam tikras situacijas, nors apie tikrąją jo kilmę mažai kas susimąsto.

Anksčiau žmonės belsdavosi į medį, norėdami iškviesti dvasias į pagalbą. Šis paprotys yra labai senas ir tarptautinis, juo nuo seno tikėjo įvairios kultūros. Taip pat medžiai kažkada buvo šventi, o atsigręžimas į juos garantavo šeimos apsaugą. Be to, garsus dunksėjimas užgožė žmogaus, kuris gyrėsi, siekdamas atbaidyti neigiamą energiją, balsą.

Šis paprotys yra susijęs su įvairiomis apeigomis ir ženklais. Kartais žmonės pasibelsdavo į medinį paviršių, kad sustiprintų savo įsitikinimus ir pajustų ryšį su gamta.

Dalintis:
Exit mobile version