Kita

Kodėl žmonės tiki sąmokslo teorijomis?

Kodėl kai kurie žmonės, nepaisant sąmokslo teorijų absurdiškumo, vis dar jomis tiki? Į šį klausimą bando atsakyti mokslininkai. Skaitykite apie tai plačiau mūsų straipsnyje.

Sąmokslo teorijos, kodėl žmonės tuo tiki?

Po COVID-19 pandemijos ir sukilimo JAV Kapitolijuje sąmokslo teorijos tapo kaip niekada populiarios tarp įvairių šalių gyventojų. Mokslininkų teigimu, yra keletas veiksnių, galinčių paaiškinti tokį reiškinį.

Amsterdamo Vrije universiteto (Amsterdamo laisvasis universitetas) atlikto tyrimo metu nustatyta, kad žmonės, linkę tikėti sąmokslo teorijomis, dažniau mato iliuzinius vaizdus (pvz., debesis kaip veidus) savo aplinkoje. Todėl jie taip pat dažniau pastebi atsitiktinių įvykių sąsajas.

Samokslo teorijos apie COVID
Sąmokslo teorijos. Nuotrauka: pixabay.com

Žinoma ir tai, kad sąmokslo teorijų šalininkai taip pat rečiau įgyja reikiamą išsilavinimą ar išsiugdo kritinį mąstymą, kad pastebėtų loginius neatitikimus ar klaidingus faktus savo sprendimuose.

Kiti tyrimai parodė, kad tokie žmonės dažnai mano, jog yra protingesni, nei yra iš tikrųjų. Toks nežinojimas ir pasitikėjimas savimi leidžia jiems tvirtai įsitvirtinti savo įsitikinimuose. Kita sąmokslo teorijų populiarumo priežastis yra ta, kad jos padeda žmonėms jaustis ypatingais, nes jie priklauso tam tikrai bendruomenei.

Galiausiai moksliniai darbai įrodo, kad sąmokslo teorijų šalininkai yra labiau linkę į nerimą ir situacijos kontrolės praradimo jausmą. Tokie žmonės jaučiasi geriau, kai pritaria įsitikinimams, kuriuos užtikrintai skleidžia kiti.

Jei radote klaidą, praneškite mums apie tai pažymėdami tekstą ir paspausdami Ctrl+Enter.

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Prenumeruokite naujienas Google News platformoje

Mindaugas Bružas

KAIPKADA.LT straipsnių ir naujienų autorius el. p. redakcija@kaipkada.lt tel. +370 695 72614

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button

Pranešimas apie klaidą

Šis tekstas bus išsiųstas mūsų redaktoriams: