Kokios įmonės palieka Rusijos Federaciją?

Kokios imones palieka Rusijos Federacija

Kokios imones palieka Rusijos Federacija

Rusijos pradėtas karas prieš Ukrainą palietė kiekvieną rusą. Po griežtų sankcijų ir faktinės Rusijos izoliacijos iš šalies traukiasi didelės tarptautinės bendrovės. Apie tai, šiame straipsnyje.

Įmonės kurios palieka Rusiją

STOP KARUI Ukrainoje

Automobiliai

BMW stabdo savo automobilių tiekimą į Rusiją. Gamintojas taip pat stabdo savo gamyklos Kaliningrade veiklą.

Anksčiau buvo pranešta, kad “Audi”, “Škoda”, “Volkswagen”, “Bentley”, “Lamborghini”, “Ducati”, “Jaguar”, “Land Rover” ir “Harley-Davidson” sustabdė tiekimą.

Rūbai

“Adidas” nutraukė sutartį su Rusijos futbolo rinktine. Sportinės aprangos prekės ženklas planuoja visiškai pasitraukti iš Rusijos rinkos.

Oficiali internetinė parduotuvė “Nike” nutraukė prekių pardavimą Rusijai. “Šiuo metu “Nike” negali garantuoti, kad prekės bus pristatytos klientams Rusijoje”, – sakoma jos pareiškime.

Elektronika, telefonai, kompiuteriai

Apple” nustojo prekiauti technine įranga savo oficialioje internetinėje parduotuvėje Rusijoje. Visur dabar nurodoma, kad siunta šiuo metu yra nepasiekiama. Neįmanoma įtraukti prekių į krepšelį.

Televizija, kinas

JAV transliacijos paslauga “Netflix” atsisakė transliuoti Rusijos federalinius kanalus. Pagal Rusijoje prisiimtus įsipareigojimus “Netflix” privalo nuo kovo 1 d. transliuoti 20 Rusijos propagandinių televizijos kanalų, įskaitant “NTV”, “Pirmąjį kanalą”, “ROC Spas” ir kt. Tačiau “Netflix” teigė, kad “atsižvelgiant į dabartinę padėtį, neplanuojame įtraukti šių kanalų į savo paslaugą”.

Garsiausios pasaulio kino kompanijos – “Disney”, “Warner Bros”, “Sony Pictures” – nusprendė pasitraukti iš Rusijos rinkos. “Marvel” Morbijaus ir “Warner Bros” filmai jau atšaukti.

Logistika

Tarptautiniai jūrų vežėjai vienas po kito nutraukia bendradarbiavimą su Rusija. “Maersk”, “Ocean Network Express” (ONE), “Hapag Lloyd” ir “MSC” oficialiai sustabdė konteinerių laivybą – pagrindinę pasaulinės logistikos rūšį bet kokioms prekėms gabenti. Kiti vežėjai tiesiog atšaukia užsakymus. Į Rusiją jau nebeįvežama naftos ir dujų gavybos įranga.

“Kadangi sankcijos jau dabar tiesiogiai ar netiesiogiai daro įtaką mūsų veiklos stabilumui ir saugumui, naujų “Maersk” užsakymų į Rusiją ir iš jos jūrų ir sausumos keliais vykdymas bus laikinai sustabdytas”, – sakė “Maersk”. Ši bendrovė yra viena didžiausių konteinerių vežėjų pasaulyje.

Dalintis:
Exit mobile version