Energetikos krizė ir kylančios elektros kainos kelia grėsmę slidinėjimo sezonui Europoje. Slidinėjimo entuziastai jau dabar gali tikėtis, kad pabrangs nakvynė ir slidinėjimo bilietai (angl. “ski pass”) bei bus uždaryti kai kurie slidininkų keltuvai.
Slidinėjimo bilietai pabrango 10 proc.
Slidinėjimo kurortai Europoje ruošiasi taupyti. Visą Europą apimanti energijos taupymo politika ir energijos kainų augimas verčia sulėtinti keltuvų greitį ar net juos išjungti, taip pat sumažinti temperatūrą turizmo infrastruktūros objektuose.
Remiantis Europos žiniasklaidos pranešimais, dėl infliacijos ir energetikos krizės slidinėjimo abonementų kainos kalnų kurortuose kitą sezoną kils 6%-10%.
Negalėdami sumokėti didžiulių sąskaitų už elektrą, daugelis slidininkų keltuvų operatorių bus priversti užsidaryti. Savo ruožtu tai paveiks visą slidinėjimo infrastruktūrą, įskaitant slidinėjimo mokyklas, restoranus ir viešbučius.
Daugelis Prancūzijos slidinėjimo kurortų nenori atsidaryti
Prancūzijos pramonės asociacijos „Domaines Skiables de France“ (DSF) duomenimis, Prancūzija turi apie 300 slidinėjimo kurortų, išsidėsčiusių 6 kalnų grandinėse. Iš viso daugiau nei 120 000 darbo vietų (viešbučiuose, restoranuose, parduotuvėse, mokyklose ir kt.) priklauso nuo slidinėjimo kurortų atidarymo.
Tiesa, kol kas neaišku, ar šią žiemą pavyks užsidirbti visiems slidinėjimo kurortams: kol kas į DSF įtrauktos įmonės negali pasirašyti naujo kontakto su energetikos įmonėmis. Naujos sąskaitos už elektrą sudarys 20–25 proc. kurorto apyvartos.
„Altiservice“ įmonė valdo Saint-Lary ir Font-Rome slidinėjimo kurortus. „Marty“ skaičiavimais, „Altiservice“ sąskaitos už elektrą ateinantį žiemos sezoną išaugs nuo 2 milijonų eurų iki 15 milijonų eurų.
Siekiant sutaupyti pinigų, kai kurios slidinėjimo trasos ne piko metu bus aptarnaujamos vienu keltuvu, o ne dviem. Kitų keltuvų greitis bus sumažintas.
„Sąskaitos už elektrą paprastai sudaro apie 5% mūsų biudžeto. Bet už tokias elektros kainas jos jau sudarys ketvirtadalį biudžeto. Jei toks grafikas tęsis, šią žiemą tiesiog negalėsime dirbti, nes negalėsime apmokėti elektros sąskaitų“, – sakė populiaraus Alpėse esančio Villars de Lanso kurorto atstovas Sebastienas Giraud.