Kompiuterių gedimai: šešios dažniausios priežastys

Sugedo kompiuteris

Sugedo kompiuteris

Kad nešiojamasis kompiuteris tarnautų kuo ilgiau, reikia atkreipti dėmesį į keletą dalykų. Perskaitykite šį straipsnį ir galbūt jūsų kompiuteris tarnaus daug ilgiau!

Ar jūsų kompiuteris greitai sugenda? Tai gali būti viena iš šių priežasčių.

Perkaitimo problemos

Tai galima vadinti mirtinu kompiuterio priešu. Dėl to procesorius gali blogai veikti arba net visai išsijungti. Kompiuterio perkaitimas gali greičiau išvesti iš rikiuotės ventiliatorius, akumuliatorius ir procesorių. Jei turite stacionarų kompiuterį, norėdami išspręsti šią problemą, turite užtikrinti tinkamą oro srautą ir tinkamą ventiliatorių bei ventiliacijos angų skaičių. Kompiuterį reikia pastatyti toliau nuo vietų, kuriose gali kauptis šiluma. Nešiojamuoju kompiuteriu stenkitės dirbti tik ant lygaus paviršiaus. Be to, nepalikite jo vietose, kuriose vyrauja aukšta temperatūra, retkarčiais išpūskite iš prietaiso dulkes.

Nevalgykite šalia kompiuterio

Kompiuterį reikia išvalyti nuo dulkių ir įvairių šiukšlių. Be to, nevalgykite ir negerkite šalia nešiojamojo ar stacionaraus kompiuterio: galite lengvai pažeisti jo komponentus, jei, pavyzdžiui, netyčia išliesite kavos ant klaviatūros.

Neatsargus elgesys su nešiojamuoju kompiuteriu

Kai kurie žmonės mėgsta naudoti nešiojamąjį kompiuterį kaip stovą arba numesti jį ant sofos. Šie veiksmai sutrumpina kompiuterio tarnavimo laiką, o jei vietoj kietojo disko naudojamas puslaidininkinis diskas, mėtant ar kratant diską jis gali išsikrauti. Dėl to duomenys išnyks.

Netinkamas akumuliatoriaus įkrovimas

Kad akumuliatorius “gyvuotų” kuo ilgiau, nešiojamąjį kompiuterį reikia iškrauti ne iki 0 proc. ir dažnai įkrauti. Jei pastebėjote, kad akumuliatorius išsipūtė, jį būtina nedelsiant pakeisti.

Elektros saugos taisyklių nesilaikymas

Tinklo įtampos svyravimai yra pavojingi kompiuteriui. Kad taip nenutiktų, geriausia įsigyti viršįtampių apsaugos įrenginį (nors jis gali nepadėti, kai kyla aukštos įtampos šuolis, pvz., trenkus žaibui). Taip pat galite įsigyti nepertraukiamo maitinimo šaltinį (UPS), kuris su atsarginiu akumuliatoriumi užtikrins duomenų saugumą net ir netikėtai nutrūkus elektros energijos tiekimui.

Kompiuteryje nėra antivirusinės programos

Vis dėlto neįmanoma tiksliai žinoti, ar bet kuriame žiniatinklio šaltinyje yra kenkėjiškų programų. Todėl geriau naudoti antivirusinę programą. Taip pat turėtumėte reguliariai atnaujinti programinę įrangą, naudoti slaptažodžių tvarkyklę, mokėti aptikti “phishing” (metodus, kuriais sukčiai gauna prieigą prie naudotojo duomenų), nenaudoti piratinės programinės įrangos ir apsaugoti namų “Wi-Fi”.


Taip pat skaitykite:

Išeiti iš mobilios versijos