Nors kartą gyvenime persikraustyti iš vienos gyvenamosios vietos į kitą tenka daugeliui. Ir visai nesvarbu, kiek kartų tektų kraustytis – vieną ar kelis, kraustymosi rūpesčiai yra tie patys.
Kaip saugiai supakuoti daiktus? Viską persivežti patiems ar samdyti perkraustymo paslaugas teikiančią įmonę? Galiausiai, kaip nieko nepamiršti ir suplanuoti mažiausias išlaidas? Parengėme naudingų patarimų sąrašą, kurie padės rasti atsakymus į šiuos klausimus ir leis geriausiai pasiruošti kraustymuisi.
Daiktų pakavimo patarimai
Nieko nenustebinsime pasakydami, kad daiktų pakavimas – vienas svarbiausių kraustymosi darbų. Dažniausiai įvairių daiktų pakavimas užima gan daug laiko ir tiek namuose, tiek galvoje sukelia tikrą chaosą. Kaip supakuoti? Ką supakuoti? Kur supakavus sudėti? Šie ir kiti klausimai kyla daugeliui pradėjus pakuoti daiktus. Norint išvengti begalybes klausimų ir chaoso labai svarbu įsiminti, jog sklandus ir sėkmingas daiktų pakavimas priklauso nuo tinkamai pasirinktų pakavimo medžiagų.
Verta akcentuoti, kad pakavimo medžiagos turi būti pasirinktos tikslingai, atsižvelgiant į tai, kokius daiktus pakuosite. Tačiau niekuomet neprašausite pro šalį, jei iš anksto pasirūpinsite įvairaus dydžio pakavimo dėžėmis, burbuline plėvele ir lipnia juosta. Šios pakavimo medžiagos reikalingos ne tik tam, kad tvarkingai supakuotumėte daiktus, bet ir tam, kad saugiai juos transportuotumėte. Tad turint reikalingiausiais pakavimo medžiagas po ranka galima pereiti prie greito ir sklandaus daiktų pakavimo:
- Sužymėkite pakavimo dėžes. Pakuodami daiktus kiekvienam kambariui skirkite atskiras pakavimo dėžes ir jas atitinkamai sužymėkite. Taip nepasimesite tarp gausybės daiktų, pakavimo darbai vyks sklandžiau, o prireikus greitai rasite supakuotus daiktus.
- Saugiai supakuokite vertingus daiktus. Kiekvienuose namuose yra vertingų daiktų, dėl kurių saugumo ypatingai jaudinamasi kraustymosi metu. Tad pakuodami vertingus daiktus nepamirškite jų įsukti į burbulinę plėvelę. Taip daiktai bus apsaugoti nuo smūgių ir vežant iš vienos vietos į kitą nesuduš, nesulūš bei bus išvengta kitų pažeidimų. Taip pat pakavimo dėžes su vertingais daiktais derėtų stipriai užklijuoti tvirta lipnia juosta, kad netyčia daiktai neiškristų.
- Sunkesniems daiktams naudokite mažesnes pakavimo dėžes. Patikėkite, lengviau nešioti nedidelę sunkią dėžę nei didelę sunkią dėžę. Be to, pasirinkus nedideles pakavimo dėžes sunkiems daiktams į jas nepridėsite per daug daiktų, kas taip pat gerokai palengvins dėžės turinį.
- Supakuokite ne tik mažus, bet ir didelius daiktus. Kraustantis dažniausiai kartu keliauja ir tokie daiktai, kaip spinta, lova, šaldytuvas ir kt. Todėl reikia nepamiršti supakuoti ir šių daiktų. Didesnių daiktų pakavimui naudokite lipnią plėvelę, taip daiktus pervežimo metu apsaugosite nuo susibraižymų ir dulkių.
Nuspręskite, ar persikraustysite patys, ar samdysite įmonę
Daugelis panirę į persikraustymo rūpesčius pamiršta gerai apgalvoti vieną svarbiausių klausimų – ar daiktus verta persivežti patiems, ar geriau samdyti įmonę, teikiančią perkraustymo paslaugas? Verta akcentuoti, jog norint priimti geriausią sprendimą, pirmiausia, reikia nusistatyti savo biudžetą ir kruopščiai įvertinti visas daiktų pervežimo išlaidas.
- Jei turite nuosavą automobilį, tiksliai paskaičiuokite, kiek pinigų išleisite kurui. Taip pat į išlaidų sąrašą reikėtų įtraukti ir priekabos nuomą, kurios jums prireiks tam, kad persivežtumėte didesnius baldus, buitinius prietaisus ir kt. Dar vienas svarbus aspektas: ar pervežtus daiktus jums pavyks patiems užsinešti į naują gyvenamąją vietą? Jei neturite, kas padėtų užnešti sunkius daiktus, tuomet papildomos išlaidos bus skirtos krovėjų paslaugoms.
- Nusprendus samdyti perkraustymo paslaugas teikiančią įmonę kruopščiai palyginkite skirtingų įmonių siūlomas paslaugas ir kainas. Taip pat įvertinkite įmonės profesionalumą bei darbo patirtį, nes tik patikimi ir patyrę perkraustymo specialistai tinkamai pasirūpins daiktų pervežimu bei užtikrins, kad vertingi ir trapūs daiktai saugiai pasiektų naujuosius namus.
Žinoma, persikraustant visada galite prašyti artimų žmonių ar draugų pagalbos. Tačiau reikia suprasti, jog neretai kraustymasis, padedant draugams ar artimiesiems vyksta lėčiau nei pasamdžius profesionalus.
Sukraukite būtiniausių daiktų krepšį
Normalu, jog kraustantis namuose karaliauja netvarka. Vieni daiktai jau supakuoti į pakavimo dėžes, kiti dar tik laukia savo eilės, dar kiti jau išvyko į naujuosius namus. Tad kaip šiame chaose susirasti būtiniausius daiktus, kurių reikia čia ir dabar – higienos priemones, drabužius ir kt? Svarbu pastebėti, jog kraustantis yra itin naudinga pasiruošti būtiniausių daiktų krepšį ir jį visuomet turėti po ranka. Toks krepšys su reikalingiausiais daiktais pravers ne tik tvarkantis senuose namuose, bet ir persikėlus į naujuosius namus, kai visi daiktai dar bus neišpakuoti ir nesudėlioti į jiems skirtas vietas. Taigi, kas turėtų būti įdėta į būtiniausių daiktų krepšį?
- Svarbiausi dokumentai. Labai svarbu kraustantis tarp daiktų gausos nepamesti svarbiausių dokumentų, tokių kaip pasas, nuomos sutartis ar kt. Neturint po ranka būtiniausių dokumentų gali iškilti nemažai keblumų.
- Naudojami vaistai. Jei naudojate tam tikrus vaistus būtinai juos įsidėkite į svarbiausių daiktų krepšį, kad prireikus laiku galėtumėte pasirūpinti savo ar šeimos narių sveikata.
- Mobiliojo telefono pakrovėjas. Šiais laikais be mobiliojo telefono jaučiamės lyg be rankų, tiesa? Kraustantis pasirūpinkite, kad mobiliojo telefono baterija būtų pilna ir pakrovėją turėkite šalia.
- Pagrindiniai higienos ir tualeto reikmenys. Tiek tvarkantis senuose namuose, tiek atsikrausčius į naujus namus pagrindiniai higienos ir tualeto reikmenys jums tikrai bus reikalingi, todėl geriausia juos iškart susidėti į būtiniausių daiktų krepšį.
- Drabužiai. Lagamino pilno drabužių jums tikrai neprireiks, tačiau turėti kelis atsarginius drabužių komplektus persirengimui yra svarbu.
Atsipalaiduokite ir džiaukitės nauju etapu
Kraustymasis daugeliui asocijuojasi su įtampa ir stresu. Tačiau pažvelgus į kraustymąsi kaip į naują, džiaugsmingą etapą visas šis procesas įvyks daug lengviau, sparčiau bei sklandžiau. Svarbiausia tikslingai suplanuoti kraustymosi etapus, kruopščiai apgalvoti visas smulkmenas, pasirūpinti pervežamų daiktų saugumu bei suplanuoti išlaidas, tuomet pavyks atsipalaiduoti ir netrukus dienas leisite naujuose namuose.