Naujienos

Kremlius pagrasino nutraukti dujų tiekimą Europai

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas nurodė skubiai pereiti prie atsiskaitymo rubliais už Europai tiekiamas dujas.
Jei Europos šalys nemokės už Rusijos išteklius rubliais, dujos ir nafta į Europą nebus tiekiamos. Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas tai pareiškė pirmadienį, kovo 28 d., pranešė TASS.

Kremlius pagrasino nutraukti duju tiekima Europai

Rusija grasina nutraukti dujų tiekimą visai Europai

„Nežinau, kas nutiks, kai jie atmes šią galimybę. Kai tik sužinosime apie galutinį sprendimą, išnagrinėsime, ką galima padaryti. Tačiau mes tikrai neketiname užsiimti labdara ir nemokamai tiekti dujas į Vakarų Europą“, – sakė D. Peskovas, komentuodamas ES šalių nenorą mokėti už kuro tiekimą rubliais.

„Nėra mokėjimo – nėra dujų“, – pridūrė D. Peskovas.

 

Dieną prieš tai, G7 oficialiai pareiškė, kad atsisako mokėti už Rusijos tiekiamas dujas rubliais, nes tai yra vienašališkas Kremliaus sprendimas ir akivaizdus sudarytų susitarimų pažeidimas.

Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen paaiškino, kad mokėjimas už dujas tokia valiuta pažeistų sankcijų režimą, kuris Rusijai buvo įvestas dėl karo, pradėto prieš Ukrainą.

Primename, kad Vladimiras Putinas nurodė, jog už dujas turi būti mokama rubliais. Anksčiau pasirašytose sutartyse nurodytos kainos ir apimtys nebus keičiamos, bus keičiama tik mokėjimo valiuta. Europa priminė Rusijai, kad dujų tiekimo sutartyse mokėjimai nurodyti eurais ir doleriais.


Taip pat skaitykite:

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Mindaugas Bružas

KAIPKADA.LT naujienų, straipsnių, patarimų autorius. Turite klausimų ar pastabų? Susisiekite: el. p. redakcija@kaipkada.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Taip pat skaitykite
Close
Back to top button