Kompiuteriai / TV / Telefonai

Kuo pavojingi žmogaus sveikatai šiuolaikiniai išmanieji telefonai

Šiais laikais išmaniuosius telefonus naudoja visi. Tačiau yra nuomonių, kad patys įrenginiai ir mobiliojo ryšio bokštai kenkia sveikatai. Bet ar tikrai? Apie tai skaitykite KAIPKADA.LT straipsnyje.

Išmanieji telefonai ir pavojus mūsų sveikatai

Šiais laikais visi naudojasi mobiliaisiais telefonais. Kad mobilusis internetas ir apskritai mobilusis korinis ryšys būtų prieinamas, operatoriai įrengia stotis miestuose ir kitose vietovėse. Ir šios stotys, ir išmanieji telefonai yra radijo bangų (arba elektromagnetinės energijos) šaltiniai. Daugelis žmonių mano, kad tai kenkia vietovės gyventojų sveikatai.

Kad suprastumėte, kokios pavojingos yra šios stotys ir išmanieji telefonai, reikia atsižvelgti į jų derinį. Esmė ta, kad telefonai yra elektromagnetinės energijos šaltinis, o jų signalo stiprumas priklauso nuo to, kokiu atstumu jie yra nuo bazinių stočių. Kuo toliau įrenginys yra nuo stoties, tuo stipresnis jo signalas: taip bus palaikomas patikimas ryšys. Tuo pačiu metu signalo stiprumas turės didesnį poveikį žmonėms. Tas pats signalo stiprumo kontrolės metodas taikomas ir mobiliajam internetui, ir skambučiams.

Taip pat turėtumėte žinoti, kad mobilusis telefonas žmogui daro didesnį poveikį nei stotis. Taip yra dėl to, kad, pavyzdžiui, skambinant prietaisas yra arti žmogaus galvos. Net jei naudojate ausines, atstumas tarp žmogaus ir išmaniojo telefono vis tiek bus ne didesnis kaip vienas metras. Naudodamiesi internetu prietaisą laikysite tiesiai rankoje.

Išmanusis telefonas - ar jis pavojingas mūsų sveikatai?
Išmanusis telefonas – ar jis pavojingas mūsų sveikatai? / KAIPKADA.LT nuotr.

Tuo pačiu metu galioja taisyklės, kurios riboja leistiną elektromagnetinės energijos poveikį žmogui. Pavyzdžiui, Rusijoje didžiausias leistinas bazinių stočių energijos kiekis yra 0,1 W/m2, o Vakaruose – 10 W/m2. Tai reiškia, kad net pagrindinėje bazinės stoties antenos dalyje energijos srauto lygis yra 0,1 W/m2 ir atitinka normą. Todėl jums nereikia nerimauti dėl neigiamo netoliese esančios bazinės stoties poveikio jūsų sveikatai (išskyrus atvejus, kai pagrindinis antenos spindulys nukreiptas į jūsų langą, o pati antena yra arčiau nei 45 m nuo jūsų).

Su išmaniaisiais telefonais padėtis dar blogesnė. Negalima iš karto patikrinti, ar jie atitinka reikalavimus. Be to, kiekvienas gamintojas nurodo skirtingą vardinę galią, kuri net nėra nurodyta. Vis dėlto dažnių diapazonas, kuriame veikia korinio ryšio radijo bangos, nėra jonizuojantis. Kitaip tariant, jis nesukelia vėžio ir nekeičia organizmo ląstelių struktūros. Tokį poveikį gali sukelti tik rentgeno, gama ir ultravioletiniai spinduliai.

Štai kodėl išmaniųjų telefonų negalima vadinti pavojingais sveikatai.


Taip pat skaitykite:

Jei radote klaidą, praneškite mums apie tai pažymėdami tekstą ir paspausdami Ctrl+Enter.

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Mindaugas Bružas

KAIPKADA.LT naujienų, straipsnių, patarimų autorius.

Turite klausimų ar pastabų? Susisiekite:
el. p. redakcija@kaipkada.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button

Pranešimas apie klaidą

Šis tekstas bus išsiųstas mūsų redaktoriams: