Kuo skiriasi balti ir rudi kiaušiniai: atsakymas jus nustebins


Vištų kiaušiniai

Tikriausiai pastebėjote, kad rudi kiaušiniai yra brangesni nei balti. Dažnai sakoma, kad jie yra skanesni ir sveikesni už baltuosius. Ar tai tiesa – skaitykite mūsų straipsnyje.

Vištų kiaušinių rasite beveik bet kuriame šaldytuve. Iš jų greitai paruošite pusryčius, jie dažnai naudojami kepiniuose. Ar kada nors susimąstėte, kuo skiriasi balti ir rudi kiaušiniai? Šiandien  atsakysime į šį klausimą.

Kuo rudi kiaušiniai skiriasi nuo baltų?

Vienintelis didelis skirtumas tarp baltų ir rudų kiaušinių yra spalva. Baltus kiaušinius deda višta baltomis plunksnomis, o rudus – raudonai rudomis plunksnomis. Taip pat egzistuoja vištų veislė, kuri deda labai tamsius kiaušinius.

Kurie geresni?

Baltų ir rudų kiaušinių maistinė vertė reikšmingai nesiskiria. Jei vištos lesa gerą pašarą, jų kiaušinių vertė yra tokia pati. Lukšto spalva nieko neįtakoja.

Kodėl rudi kiaušiniai turi storesnį lukštą?

Kartais rudi kiaušiniai būna storesniu lukštu arba jų tryniai būna skirtingos spalvos. Bet iš tikrųjų šie dalykai priklauso nuo vištos amžiaus ir mitybos.

Jaunos vištos kiaušinius deda storesniu lukštu, o vyresnės – plonesniu. Tai taikoma ir baltiems, ir rudiems kiaušiniams, todėl galite pasirinkti, kas jums labiau patinka.


Mūsų portale paskelbtą informaciją griežtai draudžiama naudoti kitose internetinėse svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar platinti medžiagą bet kokiu kitu pavidalu be sutikimo. Visas turinys, jeigu nėra nurodytas kitas šaltinis, yra portalo nuosavybė.

Parašyti komentarą / išeiti iš AMP versijos