Internetas / WEB

Kuo skiriasi JPG, PNG, GIF, WebP ir kiti formatai ir kodėl jų tiek daug reikia?

Dauguma nuotraukų saugomos JPG formatu, tačiau yra ir kitų populiarių formatų, pavyzdžiui, GIF arba PNG. Išsamiai paaiškiname jų funkcijas ir koks formatas tinkamiausias pagal paskirtį.

Nuotraukų formatų sąrašas ir reikšmės

Konvertuoti nuotrauku formatus

GIF nuotraukų formatas

Tai yra animuoti interneto paveikslėliai. Šis formatas sukurtas 1987 m. Tai padeda geriau perteikti emocijas ir jausmus nei paveikslėlis ar tekstas. Geriausias būdas sukurti GIF – iš išmaniojo telefono nuotraukų serijos.

JPEG nuotraukų formatas

Pirmosios tokio formato nuotraukos pasirodė 1992 m. Jį galima naudoti įvairioms nuotraukoms išsaugoti, tačiau jei reikia siųsti vaizdą su tekstu, geriau rinktis PNG. Be to, nuotraukos kokybė pablogėja, jei nuotrauka apdorojama šiuo formatu.

PNG nuotraukų formatas

Šiuo formatu vaizdas suspaudžiamas neprarandant kokybės. Jei ketinate atlikti daugiau nuotraukų pakeitimų arba jei norite gauti aukštos kokybės ekrano nuotrauką, darbą reikia išsaugoti šiuo formatu. Taip pat yra animuota šio paveikslėlio versija, išsaugota APNG formatu. PNG paprastai užima daugiau vietos nei GIF ir JPEG formatai.

WebP nuotraukų formatas

Šis formatas buvo pristatytas 2010 m. Jis turėjo pakeisti populiariausius animuotus ir standartinius vaizdų formatus. Tačiau, kalbant apie suspaudimą neprarandant kokybės, jo pranašumas prieš PNG yra abejotinas. Šį formatą palaiko „Adobe Photoshop“ ir „iPhone“, „Android“ telefonai, bei visos šiuolaikinės interneto naršyklės. Šiai dienai šis formatas vis plačiau naudojamas įvairiose interneto svetainėse.

AVIF nuotraukų formatas

Jis buvo sukurtas 2019 m. Dabar šį formatą palaiko „Google Chrome“, „Vimeo“ ir „Mozilla“, o „Netflix“ planuoja ją įtraukti į palaikomų programų sąrašą. Vienas iš svarbių jo privalumų – spalvų pokyčių atspėjimas pagal ryškumo lygio pokyčius. Logotipai, tekstas atrodys ryškiau net ir labai suspaustas.

SVG nuotraukų formatas

Tai vektorinės grafikos formatas. Jis sukurtas 2001 m. ir naudojamas programose „Adobe Illustrator“, „Inkscape“ ir kt. Reikėtų nepamiršti, kad šie failai paprastai užima daug vietos, nes vektoriniai vaizdai apskritai yra „sunkesni“ už bitinius vaizdus.

Egzistuoja ir daugiau vaizdo formatų, bet jie nėra tokie populiarūs, tai TIFF (arba TIF), HEIF (arba HEIC), RAW, BMP. Taigi formatų įvairovė leidžia kurti ir redaguoti nuotraukas, paveikslėlius ir t. t., dirbti specialiomis programomis ir įkelti įvairios kokybės darbus į interneto išteklius.

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Mindaugas Bružas

KAIPKADA.LT naujienų, straipsnių, patarimų autorius. Turite klausimų ar pastabų? Susisiekite: el. p. redakcija@kaipkada.lt

Vienas komentaras

  1. Turiu dvi bylas su pasikartojančiomis nuotraukomis. Kaip apjungti šias dvi bylas į vieną, paliekant tik skirtingas foto?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Back to top button