Kur dėti nupjautą žolę? 5 būdai

Nupjauta žolė

Graži veja yra tikras daugelio namų savininkų pasididžiavimas. Žolę reikia periodiškai pjauti, kad ji atrodytų gražiai. Čia iškyla nauja problema – ką daryti su nupjauta žole? Geriau jos neišmesti, o panaudoti.

Kada ir kodėl reikia pjauti žolę?

Žolė pradeda augti su pirmaisiais pavasario saulės spinduliais ir auga iki pat vėlyvo rudens, kai dienos tampa per vėsios. Visą šį laiką žolė turi būti pjaunama laiku, kad vabzdžiai, ypač kenksmingi, pavyzdžiui, erkės, nepatektų į aukštą žolę. Kada reikia pjauti veją ir kaip tai padaryti teisingai:

  • žolės aukštis didesnis nei 10 cm;
  • po pjovimo vejos žolės aukštis turi būti ne mažesnis kaip 5 cm (jei ilgis mažesnis, ji pradeda džiūti);
  • visose vejos dalyse žolės aukštis turi būti vienodas;
  • vasarą veja dažniausiai pjaunama kartą per kelias savaites, tačiau lyjant tai tenka daryti dažniau;
  • nors rudenį žolės augimas sulėtėja, ją vis tiek reikia pjauti. Paskutinį kartą tai daroma po pirmosios šalnos.

Atminkite, kad nupjauta žolė gali būti naudinga sodui ar daržui.

Žolės pjovimas

Aštuoni nupjautos vejos naudojimo būdai

Kompostas

Nupjauta žolė taps kokybiška ir naudinga trąša gėlynams. Jei norite pagaminti gerą kompostą, tuomet jį reikia sluoksniuoti įvairiomis organinėmis medžiagomis ir periodiškai maišyti.

Jeigu jūsų sklype nėra daug vietos pilnaverčiui kompostui arba norite kuo greičiau (1,5-3 mėn.) gauti trąšų, galite daryti kompostą maišuose. Nors maišuose vykstančio proceso negalima vadinti tikru kompostavimu, nes jame nedalyvauja aerobiniai mikroorganizmai.

Maišelis turi būti sandariai supakuotas su nupjauta veja, iš jo išleisti oro perteklių ir sandariai uždaryti. Tada pradeda veikti mikroorganizmai, kurių veiklai nereikia deguonies. Didelės vejos savininkams šis būdas yra pats tinkamiausias, nes į kompostą nereikia nieko dėti.

Mulčiavimas

Šiandien beveik visi sodininkai ir namų savininkai yra girdėję apie tokią agrotechninę techniką kaip mulčiavimas. Tai padeda išlaikyti dirvoje pakankamai drėgmės, pamiršti piktžoles, apsaugoti vaisius nuo puvimo, nebereikia purenti dirvos. Todėl nupjautą vejos žolę galima palikti po augalų ir gėlių krūmais. Tik verta atkreipti dėmesį į tai, kad ką tik nupjauta žolė yra azotinės organinės liekanos.

Žaliosios trąšos

Žolė tinkama skystoms žaliosioms trąšoms ruošti. Jis idealiai tinka tokiam tręšimui, nes susmulkinta augmenija padeda pagreitinti rūgimo procesą. Žolę reikia įdėti į statinę (1/3 tūrio), užpilti vandeniu ir palikti tam tikram laikui (užteks kelių savaičių). Laikymo laikas priklauso nuo aplinkos temperatūros. Jei lauke šilta, reikėtų kuo greičiau panaudoti trąšas.

Į žaliąją trąšą kartais papildomai pilama giros ar alaus.

Augalų uždengimas žiemai sausa nupjauta žole

Jei turite didelę veją ir daug pjaunamos žolės, ja galima apsaugoti įvairius dekoratyvinius augalus, braškių lysves, žiemkenčius. Čia verta prisiminti svarbią taisyklę – žolė turi būti visiškai sausa.

Maistas gyvūnams

Šviežia žalia žole džiaugsis triušiai, vištos, ožkos. Net jei patys gyvūnų nelaikote, jūsų pasiūlymu gali susidomėti kaimynai.

Exit mobile version